Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE TERMINALINĖS BŪKLĖS PACIENTŲ LANKYMAS GALIMAS TIK TURINTIEMS GALIMYBIŲ PASĄ, BEI LAIKANTIS GRIEŽTŲ TAISYKLIŲ, KURIOS IŠSAMIAI APRAŠYTOS LIGONINĖS INTERNETINIAME PUSLAPYJE SKILTYJE "PACIENTŲ LANKYMO TVARKA" : https://www.jurlig.lt/pacientams-ir-lankytojams/pacientu-lankymo-tvarka/

COVID-19 infekuoti pacientai transportuojami kapsulėje

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje COVID-19 sergantys pacientai į tyrimus ir gyvybei būtinas procedūras keliauja specialioje transportavimo kapsulėje. Taip gerokai sumažėja grėsmė virusui plisti tarp kitų pacientų ir personalo.

Atkeliavo iš Izraelio

Prieš porą savaičių ligoninę pasiekusi kapsulė – bendrovės “Limarko” ir Gydymo įstaigų paramos fondo dovana ligoninei.

Bendrovės “Limarko” direktorius Vytautas Lygnugaris pasakojo, jog užklupus pandemijai, jo bičiuliai įkūrė Gydymo įstaigų paramos fondą, prie kurio prisidėti pakvietė ir uostamiesčio mecenatą.

„Aš nedvejodamas sutikau, tik paprašiau, kad mano skirtos lėšos konkrečia parama sugrįžtų ir Klaipėdos gydymo įstaigoms. COVID-19 – didžiulė problema visuomenei. Gerai suprantu, kad bendromis jėgomis galima padaryti žymiai daugiau, nei veikiant po vieną. Todėl džiaugiamės galėdami prisidėti”, – sakė V. Lygnugaris.

Beveik 7,5 tūkst. eurų kainuojanti Izraelyje pagalinta kapsulė, kažkada sukurta kariuomenės poreikiams, šiandien tarnauja medikams, siekiantiems suvaldyti COVID-19 infekcijos plitimą gydymo įstaigose.

Apsaugos nuo ligos plitimo

„Klaipėdos jūrininkų ligoninėje negydomi pacientai dėl COVID-19 ligos, tačiau mūsų ligoninės medikai vieninteliai Vakarų Lietuvos regione visą parą 7 dienas per savaitę teikia klasterines sveikatos priežiūros paslaugas sergantiems miokardo infarktu ir ūminiu insultu. Ligoninė taip pat vienintelė Vakarų Lietuvoje gydo onkohematologinėmis, širdies bei kraujagyslių ligomis sergančius pacientus. Nuo pandemijos pradžios Klaipėdos jūrininkų ligoninė gydė daugiau nei 540 žmonių, šalia kitų gyvybei grėsmingų būklių sirgusių ir COVID-19 liga. Todėl labai svarbu, kad infekcija neišplistų tarp kitų pacientų ir medikų, kad dėl to nereikėtų mažinti planinės pagalbos apimčių arba uždaryti kai kuriuos skyrius“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga, už unikalią kapsulę dėkodamas bendrovės „Limarko“ direktoriui V.Lygnugariui ir Gydymo įstaigų paramos fondo direktorei Olgai Zimanaitei.

Transportavimo kapsulė sukurta taip, kad jos viduje pacientas jaučiasi visiškai komfortiškai, tačiau gaubiančių sienelių ir filtravimo sistemų dėka infekcija nepatenka į kapsulės išorę. Tai palengvina ligoninės personalo darbą. Šios kapsulės leidžia užtikrinti tiek personalo, tiek ir pacientų saugą, kad infekcija neplistų.

Įmontuota būtina įranga

 

„Šis įrenginys mon­tuo­ja­mas prie ligoni­nės lo­vos ar vežimėlio. Li­go­nis apgaubiamas per­ma­to­mos plė­ve­lės gaub­tu, kuris užtraukiamas užtrauktuku. Pacientas mato aplinką, gali bendrauti su personalu, o personalas mato paciento reakciją, gali atliepti jo poreikius. Me­di­kai per tam skir­tas an­gas gali pri­jung­ti la­ši­nes ar kvė­pa­vi­mo apa­ra­tą. Į kap­su­lę nuolatos tie­kia­mas oras, vi­du­je vei­kia ven­ti­lia­to­rius, oro kie­kį kap­su­lės vi­du­je kont­ro­liuo­ja spe­cia­lūs da­vik­liai. Me­di­ci­nos dar­buo­to­jai šį pro­ce­są ga­li ste­bė­ti ek­ra­nė­ly­je, įreng­ta­me ant kap­su­lės kor­pu­so. Spe­cia­lus filt­ras ne­lei­džia in­fek­ci­jai pa­tek­ti iš kap­su­lės vi­daus į ap­lin­ką. Kap­su­lės šonuose yra angos su vien­kar­ti­nė­mis pirš­ti­nė­mis. Todėl esant reikalui, medikas saugai gali atlikti manipuliacijas kapsulės viduje“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės poskyrio, į kurį patenka dar neištirti arba COVID-19 infekcija sergantys pacientai vyresnioji slaugytoja Valda Vyšniauskaitė.

Nors medikai ligoninėje naudoja visas apsaugos priemones, tačiau ši kapsulė suteikia galimybę saugumo lygį dar labiau sustiprinti.

„Nuoširdžiai dėkojame Gydymo įstaigų paramos fondui ir gerbiamam Vytautui Lygnugariui už  pagalbą, rūpestį bei atsakomybę dėl žmogaus gyvybės. Šiuo ypač sudėtingu metu jūsų parama medikams ir pacientams, kovojantiems su COVID–19 infekcija, yra neįkainojama“, – patikino J.Sąlyga.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2021-10-07 10:43:18