Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

NUO GEGUŽĖS 18 D. KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE ATNAUJINAMOS PLANINĖS MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS: AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA IR MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS. PIRMENYBĖ TEIKIAMA NUOTOLINĖMS KONSULTACIJOMS. 

Dėl gripo epidemijos ribojamas lankymas

 Klaipėdos jūrininkų ligoninė imasi priemonių apsaugoti savo pacientus bei medikus nuo gripo: sugriežtinta pacientų lankymo tvarka, ligoninės patalpos bus dažniau dezinfekuojamos ir vėdinamos, dalis medikų dėvės kaukes.

Nuo  vasario 6 d. Klaipėdoje paskelbus gripo epidemiją, mieste apribojami masiniai renginiai, sugriežtinti higienos reikalavimai, ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos būklės kontrolė, o mokyklų vadovai gali spręsti dėl laikino vaikų ugdymo veiklos nutraukimo, kai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis serga daugiau kaip 20 proc. mokinių.

Priemonių dėl gripo epidemijos pažabojimo imamasi ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

“Vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. vasario 6 d. įsakymu “Dėl priemonių gripo susirgimams mažinti” ir siekiant riboti gripo atvejų plitimą, stacionaro ir ambulatorinių konsultacijų skyriuose taikysime apsaugos priemones”, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Visos gripo epidemijos metu bus ribojamas pacientų lankymas. Vienu metu pacientą galės lankyti tik vienas asmuo, o lankymo trukmė apribojama iki 15 minučių.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytoja epidemiologė Ilona Bumblienė sakė, kad pacientai,  sergantys  gripu ir ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis, skyriuose bus nedelsiant izoliuojami ir grupuojami.  Ligoninės darbuotojai, bendraudami su šiais pacientais, privalės dėvėti asmens apsaugos priemones – medicinines kaukes. Išvedant ar išvežant iš palatos, kaukės bus uždedamos ir pacientams, sergantiems gripu ar ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis.

“Visas skyrių, tarnybų ir ambulatorinių konsultacijų skyrių patalpas nurodyta dezinfekuoti ne mažiau kaip du kartus per dieną dieną, pagal galimybes prašoma užtikrinti dažnesnį patalpų valymą drėgnu būdu”, – apie priemones, kurių imamasi, pasakojo I.Bumblienė.

Kasdien ryte ji bus informuojama apie hospitalizuotų arba skyriuose atsiradusių gripo ir ūmių kvėpavimo takų infekcijų atvejų skaičių. Duomenys apie gripo atvejų skaičių bus perduodami visuomenės  sveikatos priežiūros institucijoms.

Ši tvarka galios tol, kol bus atšaukta gripo epidemija.

Gripo epidemija skelbiama, kai susirgimų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.

Specialistų rekomendacijos gripo epidemijos metu:

• tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti;

• vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;

• vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;

• laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;

• neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;

• gerai vėdinti patalpas;

• susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;

• sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

 

Paskutinį kartą atanujinta 2018-02-07 15:37:22