Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS DRAUDŽIAMAS, IŠSKYRUS TERMINALINĖS BŪKLĖS PACIENTUS. NUTRAUKTOS VISOS VANDENS PROCEDŪROS FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS SKYRIAUS PACIENTAMS.

Endoskopiniai tyrimai pagerins sunkių ligų diagnostiką

diagKlaipėdos jūrininkų ligoninėje atidaryta pirmoji Vakarų Lietuvoje endoskopinių tyrimų laboratorija. Gerokai patobulėjusi diagnostika ir gydymas leis užkirsti kelią sunkioms ligoms.

Pagerins diagnostiką

Modernioje ir jaukioje endoskopinių tyrimų laboratorijoje sukaupta visa reikiama aparatūra tiriant pacientus dėl virškinamojo trakto, žarnyno ir kitų pilvo organų ligų. Joje teikiamos paslaugos tiek stacionaro, tiek ambulatorinio-konsultacinio skyriaus pacientams. Laboratorijoje-operacinėje pacientai tiriami, o prireikus ir operuojami. Nuo kitų gydymo įstaigų ši skiriasi tuo, kad reikalingus tyrimus atlieka endoskopotuojai chirurgai.

Kaip paaiškino Klaipėdos jūrininkų ligoninės abdominalinės chirurgijos vyriausiasis endoskopuotojas Valdas Timinskas, moderni endoskopinė įranga išryškina net mažiausius pakitimus, į kuriuos per įprastą endoskopą gal net nebūtų atkreiptas dėmesys. Tad vienintelė Vakarų Lietuvoje turima tokia įranga leidžia kuo anksčiau aptikti vėžį. Gydytojo pastebėjimu, trys ketvirtadaliai diagnozuojamų skrandžio, žarnyno vėžio atvejų būna užleisti.

Pasižymi saugumu

Naująja įranga tiriamas stemplės, skrandžio, dvylikapirštės, tiesiosios, riestinės žarnos arba visas storasis žarnynas. Per modernų dviejų kanalų endoskopą, per kurį iškart galima įvesti du instrumentus, galima šalinti skrandžio polipus, gerybinius auglius, ankstyvojo vėžio darinius. Per burną galima pašalinti akmenis ar įvesti stentus sergant tulžies latakų akmenlige, kasos vėžiu ir pan.

Kai kurios sudėtingesnės procedūros atliekamos taikant bendrą nejautrą, o paprastesnėms pakanka tik vaistų. Endoskopiniai tyrimai – vieni saugiausių ir geriausių tyrimų, padedančių užkirsti kelią vėžio plitimui. Mat įprastai žarnyno vėžiai ankstyvose stadijose nepasireiškia jokiais požymiais.

Sustiprino dezinfekavimą

i.bumbliene

Laboratorijoje atliekamą tyrimą kolegos gydytojai gali stebėti bet kuriame kabinete. Vienu metu jie gali matyti medikų veiksmus ir paciento tiriamo organo vaizdą. Prireikus tyrimas įrašomas į laikmeną.

Jūrininkų ligoninės gydytoja epidemiologė Ilona Bumblienė pasakojo, kad įsigijus modernią automatizuotą endoskopinių instrumentų dezinfekavimo įrangą endoskopinės procedūros taps gerokai saugesnės. Instrumentų dezinfekavimo procedūros patikimumą patvirtina automatiškai išspausdintas kvitas, kuriame atsispindi visų atliktų procesų parametrai.

Automatizuota instrumentų plovimo mašina kokybiškai plauna bei dezinfekuoja panaudotus instrumentus, tad pacientas praktiškai nerizikuoja užsikrėsti hepatitais ir kitomis pavojingomis infekcijomis. Ultragarso vonelėje labai gerai ir greitai nuvalomos apnašos ir nešvarumai nuo ypač jautrių medicininių instrumentų, nes tai viena efektingiausių valymo priemonių, naudojamų smulkių endoskopinių instrumentų paruošimui. Kaip pastebi I.Bumblienė, tokią pat įrangą galima aptikti bet kurios Europos šalies aukščiausio lygio ligoninėse.

Svajonė išsipildė

„Viskas daroma Vakarų Lietuvos pacientų labui, kad jie laiku gautų saugią ir profesionalią pagalbą“, – teigė Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga.

Abdominalinės chirurgijos skyriaus vedėjas Martynas Sokolovas pasidžiaugė, kad praėję bei šie metai skyriui yra reikšmingi ir svarbūs – baigtas kapitalinis remontas, atidaryta endoskopinė laboratorija.

„Kai važinėjame po tarptautines konferencijas, stažuotes, parodas, matome, kokios galimybės atsiveria pacientų gydymui. Norėjosi žengti koja kojon su laiku ir ne tik Klaipėdos, bet ir Vakarų Lietuvos gyventojams pasiūlyti aukščiausio lygio paslaugas“, – apie išsipildžiusią svajonę kalbėjo skyriaus vedėjas.

Endoskopinių tyrimų laboratorijos remontas, įrengimas ir aparatūra kainavo maždaug milijoną litų.

Informacijos šaltinis: kl.lt

Paskutinį kartą atanujinta 2014-01-21 22:08:58