Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Į Seimą išlydėjo A.Kirkutį

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendruomenė atsisveikino su į Seimą išrinktu kolega, kardiologu prof. dr. Algimantu Kirkučiu. Jis tapo pirmuoju mediku iš uostamiesčio, patekusiu į Lietuvos Parlamentą.

„Šiandien mums džiugu, kad kolega pasiekė tokių politikos aukštumų, tačiau ir liūdna, kad ligoninė praranda reikalingą specialistą“, – linkėdamas kolegai sėkmės naujame gyvenimo etape sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga.

Kaune gimę, augęs ir karjerą pradėjęs A.Kirkutis į Klaipėdą atvyko prieš 23 metus J.Sąlygos kvietimu, kai pastačius naująją Jūrininkų ligoninę patyrusių širdies ligų specialistų buvo žvalgomasi Vilniuje ir Kaune.

„Kardiochirurgų brigada atvyko iš Vilniaus, o iš Kauno prisikvietėme kardiologą A.Kirkutį, kurį mums rekomendavo akademikas Jurgis Brėdikis. Algimantas atvyko jau sukaupęs nemenką patirtį. Tai buvo pirmasis profesorius Klaipėdos jūrininkų ligoninėje“, – prisiminė J.Sąlyga.

A.Kirkutis Klaipėdos jūrininkų ligoninėje pradėjo dirbti 1-ojo kardiologijos skyriaus vedėju, gydytoju kardiologu. Jo iniciatyva ligoninėje įsteigta Širdies ir kraujagyslių radiologijos tarnyba. Vėliau gydytojas vadovavo Širdies aritmijų laboratorijai, buvo paskirtas Kardioritmologijos klinikos vedėju.

A.Kirkutis daugiausia dėmesio skyrė širdies aritmijų gydymui. Jis pirmasis uostamiestyje ir Vakarų Lietuvoje širdies aritmijas pradėjo taikyti radiodažnumines abliacijas, implantuoti stimuliatorius, kardiodefibriliatorius. Šiuo metu ligoninėje atliekama dauguma neinvazinių ir intrakardinių širdies laidžiosios sistemos elektrofiziologinių tyrimų bei kitų aritmijų diagnostikos procedūrų. Aritmijos gydomos naudojant naujausius medikamentinius preparatus bei šiuolaikines laikinos ir pastovios širdies elektrostimuliacijos ir defibriliacijos priemones. Keletą invazinės kardioritmologijos procedūrų gydytojas atliko pirmą kartą Vakarų Lietuvoje ar net šalyje.

A.Kirkučiui buvo suteiktas nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas.

A.Kirkutis dirbo pedagoginį darbą. Jo iniciatyva Klaipėdos universitete įsteigtas Sveikatos mokslų fakultetas, kuriam ilgą laiką A.Kirkutis vadovavo. Vėliau profesorius susidomėjo sveikos gyvensenos idėja, Vydūno filosofija.

„Net ir išrinktas į Seimą toliau eisiu Vydūno keliu ir vesiu žmones į skaidresnį, šviesesnį ir sveikesnį gyvenimą. Darysiu viską, kad sulauktumėte kuo mažiau pacientų“, – atsisveikindamas kolegoms žadėjo A.Kirkutis.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2016-11-10 13:23:03