Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Insultų centre nuo sunkios negalios išgelbėta jauna moteris

joksasKlaipėdos jūrininkų ligoninėje savo veiklą pradėjęs Insultų centras jau džiaugiasi pirmaisiais rezultatais – insulto ištiktai jaunai šilutiškei laiku spėta suteikti šiuolaikišką pagalbą. 32 metų pacientė, kuriai iš galvos smegenų kraujagyslės pašalintas krešulys, tikėtina galės gyventi visavertį gyvenimą. Medikai tvirtina, jog tokių puikių rezultatų pasiekė tik komandinio darbo dėka.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministro patvirtintu įsakymu Klaipėdos jūrininkų ligoninėje pradėjo veikti Insultų centras. Jo tikslas – gydyti ūmius išeminius galvos smegenų insultus taikant inovatyviausius gydymo metodus, kurie taptų prieinami visiems Vakarų Lietuvos gyventojams. Pradėjusiems veikti Insulto klasteriams keliamas reikalavimas pacientą į Insulto centrą pristatyti per pirmąsias valandas nuo ligos simptomų pradžios.

Praėjusį penktadienį į Jūrininkų ligoninę iš Šilutės skubiai atgabenta insulto ištikta 32 metų moteris.

Jūrininkų ligoninės gydytojas neurologas Saulius Taroza sakė, jog pacientė atvežta sunkios būklės: jai buvo dingusi kalba, paralyžiuota dešinė kūno pusė.

„Džiugu, kad kolegos iš Šilutės veikė profesionaliai: į Klaipėdą greitosios pagalbos automobiliu moteris pristatyta laiku“, – džiaugėsi S.Taroza.

Jūrininkų ligoninėje jai skubos tvarka buvo atlikti tyrimai, parinktas gydymas.

„Pradžioje pacientei taikyta trombolitinė terapija. Kitaip tariant, medikamentų pagalba siekta ištirpdyti trombą. Šiuo būdu neatkūrus kraujotakos buvo imtasi intervencinio gydymo – mechaninės trombektomijos, kai specialiais prietaisais per aortą keliaujama iki užsikimšusios smegenų arterijos ir ištraukiamas kraujagyslę užkimšęs trombas. Skubos tvarka atlikus šią procedūrą buvo nustatyta, kad trombas užkimšęs viduriniąją smegenų arteriją. Jį pašalinus iš karto buvo stebimas teigiamas efektas“, – pasakojo procedūrą atlikęs Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Valentinas Jokšas.

Pacientė jau gali atsisėti, atsistoti, nors ir ne visai raiškiai, tačiau kalba.

S.Tarozos teigimu, medikai toliau ieškos jauną moterį ištikusio insulto priežasčių, užsiims antrine profilaktika, o reabilitacinio gydymo pagalba tikisi ją grąžinti į visavertį gyvenimą.

Kad insultas parblokštų tokio jauno amžiaus žmogų – nedažnas atvejis. Spėjama, kad tai gali būti susiję su genetika. Paprastai insultai ištinka vyresnio amžiaus žmones.

„Kuo vyresnis amžius, tuo didesnė insulto rizika. Nuo 55-erių metų kas dešimtmetį insulto tikimybė išauga dvigubai, – įspėjo neurologas.

Šilutiškei atliktos gydomosios procedūros nėra naujiena Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Jų ne viena atlikta ir anksčiau, tačiau tai buvo pirmas atvejis, kai tokia pagalba suteikta jau oficialiai įsteigtame Insultų centre.

Gydytojai teigia, kad jei ne koordinuotas ir sutelktas visų medikų darbas, jei ne laiku suteikta pagalba, insulto pasekmės moteriai galėjo likti kur kas skaudesnės.

„Auksinėmis vadinamos valandos yra labai svarbios sėkmingai gydymo eigai. Pagal neurologų rekomendacijas, į Insultų centrą pacientas turėtų patekti ne vėliau nei per 3,5 val. nuo ligos simptomų – kalbos sutrikimo, veido perkreipino, galūnės nusilpimo – pradžios. Tik tuo atveju galima taikyti pažangiausią gydymo metodiką ir užtikrinti geriausią rezultatą. Padedant kolegoms iš Vakarų Lietuvos regiono sveikatos priežiūros įstaigų esame pasirengę jo siekti“, – patikino Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad insulto klasterių sistema leis pasiekti proveržį, gydant šią sunkią ligą. 2012 m. duomenimis, nuo insulto Lietuvos ligoninėse gydyta daugiau kaip 20 tūkstančių ligonių, daugiau kaip 3 tūkst. iš jų mirė. Tai vienas blogiausių rezultatų Europoje.

Daugiau informacijos:

Jolanta Juškevičienė
Viešųjų ryšių specialistė
VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė
tel. 8 46 491191
mob. tel. 8 698 50451
el.p. jolanta.juskeviciene@jurlig.lt

—————————————————————————————————————————
Klaipėdos jūrininkų ligoninė – pacientų ir profesionalų pripažinta aukščiausio lygio gydymo įstaiga Vakarų Lietuvoje, kurioje per metus gydoma apie 19 tūkst. žmonių, o dar 140 tūkst. sulaukia ambulatorinės konsultacinės pagalbos. Ligoniais rūpinasi 180 gydytojų, tarp kurių 11 mokslo daktarų, nepriekaištingą slaugą užtikrina 500 slaugytojų. 750 lovų stacionare didžiausias dėmesys skiriamas širdies ir kraujagyslių ligoms. Čia vienintelėje ligoninėje Vakarų Lietuvoje atliekamos širdies operacijos, gydomi kraujo ligomis sergantys žmonės. Ligų diagnostikai ir gydymui įstaigoje plačiai taikomi angiografijos, kompiuterinės tomografijos, branduolinio magnetinio rezonanso tyrimai, čia veikia modernios klinikinių ir funkcinių tyrimų laboratorijos. Įstaigoje atliekamos paprastos ir sudėtingos hemodializės, hemofiltracijos, hyperbarinės oksigenacijos procedūros. Pilvo chirurgai ir ginekologai visą parą atlieka laparoskopines operacijas. Kasmet įstaigoje operuojama beveik 7000 pacientų, atliekama 600 širdies operacijų.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-04-23 12:34:42