Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS GALIMAS TIK TURINTIEMS GALIMYBIŲ PASĄ, NEIGIAMĄ PGR TESTĄ BEI LAIKANTIS GRIEŽTŲ TAISYKLIŲ, KURIOS IŠSAMIAI APRAŠYTOS LIGONINĖS INTERNETINIAME PUSLAPYJE SKILTYJE "PACIENTŲ LANKYMO TVARKA" : https://www.jurlig.lt/pacientams-ir-lankytojams/pacientu-lankymo-tvarka/

Jūrininkų ligoninė pirmąjį pacientą mena ir po 20 metų

Istorija: prieš 20 metų pirmasis į naujai atsidariusią Jūrininkų ligoninę atgabentas pacientas pateko į Gastroenterologijos skyriaus, kurio šiandien jau nebėra, vedėjo G.Šimulionio globą. V. Petriko nuotr.

Istorija: prieš 20 metų pirmasis į naujai atsidariusią Jūrininkų ligoninę atgabentas pacientas pateko į Gastroenterologijos skyriaus, kurio šiandien jau nebėra, vedėjo G.Šimulionio globą. V. Petriko nuotr.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė žengia į trečią savo amžiaus dešimtį. Lapkričio 29 dieną sukaks lygiai 20 metų, kai vos duris atvėrusioje įstaigoje buvo priimtas pirmasis pacientas. Ligoninės senbuviai su nostalgija prisimena istorinius įvykius ir tuo metu ore tvyrojusią vilties bei džiugesio kupiną atmosferą – tai buvo naujų galimybių pradžia.

Ligoninė teikė viltį

Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovas dr. Jonas Sąlyga pripažino, kad įstaiga, kurios atsiradimas skaičiuojamas nuo 1949 m., nuėjo ilgą kelią, lydimą pavadinimų ir įsikūrimo vietos pokyčių, kol tvirtus pamatus padėjo Liepojos gatvėje.

„Naujoji ligoninė buvo pradėta statyti 1988-ųjų kovą ir turėjo būti baigta per trejus metus. Tačiau laikmečių virsmas nepraėjo be pėdsakų. Trūko lėšų, medžiagų, buvo rengiamasi statybas nutraukti, o statinį užkonservuoti“, – kalbėjo pašnekovas.

Anot jo, galiausiai kone šešerius metus trukusi epopėja buvo baigta ir 1993-iųjų lapkritį gydymo įstaigoje buvo priimti pirmieji pacientai, o dar po keleto mėnesių įvyko pirmosios šalyje po Nepriklausomybės atkūrimo ligoninės atidarymas.

„Ir mums, ir pacientams tos dienos buvo ypatingos. Duris atvėrė nauja gydymo įstaiga, suteikusi daug vilčių Vakarų Lietuvos gyventojams. Iki tol sunkiai prieinamos paslaugos ir specialistai, dėl kurių konsultacijų žmonėms iš pajūrio tekdavo vykti į Vilnių ar Kauną, buvo čia pat, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje“, – prisiminė dar nuo statybų įkarščio iki šiol įstaigai vadovaujantis dr. J.Sąlyga.

Pirmasis pacientas – karys

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Diagnostikos skyriaus vedėjas Giedrius Šimulionis, įstaigoje dirbantis nuo jos įkūrimo, džiaugiasi galintis atmintyje atgaivinti istorinius įvykius. Prieš 20 metų vadovavęs dabar jau nebeegzistuojančiam Gastroenterologijos skyriui, gydytojas priėmė ir gydė pirmuosius pacientus, atgabentus į vos duris atvėrusią įstaigą.

„Pirmasis pas mus pateko karys. Atvejis nebuvo labai ypatingas. Aštuoniolikmetis iš Nidos užkardos posto į medikų rankas pateko dėl ūmaus gastrito. Tačiau ir dabar pamenu palatą, kurioje vaikinas gulėjo“, – kalbėjo G.Šimulionis.

Į naują ligoninę pateko ne tik nauji pacientai, bet ir iki tol gydytieji senajame ligoninės pastate Žvejybos uosto rajone, Nemuno gatvėje.

Būtent pastarieji neslėpė nuostabos, mat ligoninės ir slaugos bei gydymo galimybės skyrėsi lyg diena nuo nakties.

G.Šimulionis pasakojo, kad senojoje ligoninėje nebuvo lifto, todėl pacientus iš vieno aukšto į kitą tekdavo gabenti neštuvais. Dabar atrodo keista, tačiau anuomet, ištikus rimtai problemai, sergančiuosius reikėdavo išvežti į kurią nors kitą gydymo įstaigą, nes senojoje ligoninėje nebuvo Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus.

Didžiavosi prisidėję

„Ligoninei atvėrus duris tiek darbuotojų, tiek pacientų emocijos buvo teigiamos. Manau, kad ir ligoniams čia buvo gera. Ypač tie, kurie buvo pervežti iš senųjų patalpų, dėl geresnių sąlygų pajautė akivaizdų skirtumą. Nemažai tada besigydančių žmonių didžiuodavosi galintys sveikatos problemas spręsti įstaigoje, prie kurios pastatymo prisidėjo ir patys. Tuo metu ligoninės statybas finansavo nemažai jūrinių organizacijų, kurių darbuotojai gydėsi pas mus“, – pasakojo G.Šimulionis.

Pasak jo, įstaigoje keitėsi ne tik techninės galimybės, bet ir pacientų bei medikų bendravimas, požiūris į gydymą, pati jo koncepcija.

Informacijos šaltinis dienraštis „Klaipėda“

Paskutinį kartą atanujinta 2014-04-28 16:15:22