Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Jūrininkų ligoninė vaistus pirks kartu su didžiosiomis šalies klinikomis

Klaipėdos jūrininkų ligoninė vaistus ir medicinos priemones pirks kartu su kitomis didžiosiomis šalies klinikomis. Tikimasi, kad, įsigaliojus tokiai tvarkai, mažės preparatų kainos. Konsoliduoti viešieji pirkimai vertinami ir kaip viena iš korupcijos prevencijos priemonių sveikatos priežiūros sistemoje.

Sveikatos apsaugos ministerija keturioms didžiosioms šalies ligoninėms pavedė viešuosius vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių pirkimus organizuoti ne atskirai, kaip tai buvo iki šiol, o visoms kartu. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė organizuos ir vykdys bendrą pilotinį konsoliduotą vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių pirkimą 2017- iesiems metams, atsižvelgiant į esamus Centrinės perkančiosios organizacijos katalogus (CPO).

Klaipėdos jūrininkų ligoninės teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Žilvinas Kiaušas sakė, kad įsigaliojus naujai tvarkai, vaistų ar medicinos priemonių tikimasi nupirkti pigiau.

„Kai pirks keturios įstaigos, pirkimų apimtys bus žymiai didesnės nei vienos. Tad natūralu, kad prekių kainos turėtų būti mažesnės“, – vylėsi Ž.Kiaušas.

Projekte dalyvaujančios gydymo įstaigos įpareigotos parengti bendrą vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių, numatomų pirkti kitais metais, sąrašą bei jų specifikacijas ir iki šių metų gegužės 20 dienos pateikti CPO.

Dar iki tol Farmacijos departamentas ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnybai turės įvertinti vaistų katalogą, siekiant nustatyti preparatus, kuriuos reikia eliminuoti dėl jų neefektyvumo, ir patikslintą sąrašą pateikti CPO.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2016-02-12 08:53:26