Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Jūrininkų ligoninei – medikų iš Kazachstano dėmesys

 

DSC_1271

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. J.Sąlyga ( iš dešinės), Kazachstano visuomenės sveikatos mokyklos prorektorius Y. Uteuliyev‘as, ligoninės Chirurgijos klinikos vadovas prof. A. Razbadauskas.

DSC_1336a

Astanos medicinos universiteto magistrantės su Jūrininkų ligoninės direktoriumi dr. J. Sąlyga ir Chirurgijos klinikos vadovu prof. A. Razbadausku.

 

Pasisemti profesinės patirties, pasidomėti medikų klinikinės praktikos bei studentų mainų galimybėmis. Tokių tikslų turėjo Klaipėdos jūrininkų ligoninėje apsilankę svečiai iš Kazachstano. Šios šalies medikams Jūrininkų ligoninė jau neblogai žinoma, nes joje mokėsi ne viena medikų iš Kazachstano grupė.

„Mane čia domina daugelis dalykų. Pirmiausia, ar gydytojams iš Kazachstano jūsų ligoninė galėtų būti klinikine baze keliant savo kvalifikaciją. Pas jus daugelis operacijų atliekamos endoskopiškai, kai tuo tarpu Almatoje, kur gyvena 2 mln. gyventojų, yra vienas ginekologas, atliekantis endoskopines operacijas. Įdomu, kad pas jus jau taikomos ir vieno dūrio operacijos. Viena iš labiau atsilikusių sričių mūsų šalyje yra onkohematologija, o jūsų ligoninėje šios srities specialistai yra pasiekę gerų rezultatų“, – atviras buvo Jūrininkų ligoninėje apsilankęs Kazachstano visuomenės sveikatos mokyklos prorektorius Yerzhan‘as Uteuliyev‘as.

Jūrininkų ligoninės direktorius, Klaipėdos universiteto prof. dr. Jonas Sąlyga pristatė Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžią gydymo įstaigą, jos struktūrą, čia taikomus inovatyvius gydymo būdus ir sudarytas puikias sąlygas Vakarų Lietuvos gyventojams gauti savalaikę bei šiuolaikišką medicinos pagalbą.

Kazachstano visuomenės sveikatos mokyklos prorektorius Y.Uteuliyev‘as mūsų šalyje ryšius palaiko su Vilniaus universitetu ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetu. Šį kartą jis lankėsi ir Klaipėdos universitete, kur domėjosi studentų mainų bei klinikinės praktikos galimybėmis Klaipėdoje.

Kad tai ne tik galimybė, bet jau realiai veikianti sistema, svečiui akivaizdžiai parodė Jūrininkų ligoninėje sutikta dešimties magistrančių grupė iš Astanos medicinos universiteto. Grupė Klaipėdos universitete klausėsi dviejų savaičių kurso apie šiuolaikinės mitybos pagrindus, o kaip jie taikomi praktikoje, susipažino Jūrininkų ligoninėje. Čia magistrantės galėjo įvertinti ne tik pacientų maitinimo ypatumus, bet ir slaugos praktikos bei mokslo pasiekimus.

„Sveikatos apsaugos ministerija labai skatina Kazachstano ir Lietuvos bendradarbiavimą sveikatos priežiūros srityje. Tad turime ir akivaizdžių rezultatų. Šios magistrantės ne pirmosios medikės iš Kazachstano“, – sakė studentų mokymąsi ir praktiką kuravęs Jūrininkų ligoninės Chirurgijos klinikos vadovas, Klaipėdos universiteto prof. Artūras Razbadauskas.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra praktikos bazė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių studentams, taip pat slaugytojų ir gydytojų tobulinimosi bazė. Čia atvyksta medikai iš Rusijos, Gruzijos, Kazachstano, Turkijos.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-10-10 10:27:28