Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Jūrininkų ligoninėje – keturi Klaipėdos savivaldos signatarai

vyt_9954_0

Iškilmingas pirmosios miesto tarybos posėdis. Pirmoje eilėje iš kairės: J.Sąlyga, V.Vasiliauskas. Dienraščio „Klaipėda“ nuotr.

 

Uostamiestyje minima pirmosios Klaipėdos tarybos 25-erių metų sukaktis neatsiejama ir nuo Jūrininkų ligoninės. Šios įstaigos atsiradimas minimas kaip vienas didžiausių pirmosios tarybos darbų ir pasiekimų, o šiandien ligoninėje dirba visi keturi anuomet į tarybą išrinkti medikai.

Klaipėdoje buvo surengtas iškilmingas pirmosios miesto tarybos 25-erių metų sukakties paminėjimo renginys. Politikams bei miesto valdžios atstovams, paklojusiems Klaipėdos savivaldos pamatus, įteikti atminimo medaliai. Juos gavo ir keturi Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai: direktorius dr. Jonas Sąlyga, II kardiologijos skyriaus gydytojas kardiologas Vytautas Vasiliauskas ir Diagnostikos skyriaus vedėjas Giedrius Šimulionis bei to paties skyriaus gydytojas gastroenterologas Aleksandras Agafonovas.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pirmosios demokratiškai išrinktos Klaipėdos miesto tarybos narius pavadino Klaipėdos savivaldos signatarais. Jis neabejojo, kad šie žmonės prieš ketvirtį amžiaus atvertė naują Lietuvos savivaldos puslapį, o jų nuveikti darbai virto tuo, kuo šiandieną galima didžiuotis.

Pirmajai miesto tarybai pavyko nuveikti nemažai darbų, be kurių šiandien uostamiestis greičiausiai būtų visiškai kitoks. Pirmasis Klaipėdos tarybos pirmininkas Vytautas Čepas didžiuojasi išsaugota Girulių giria, kurią buvo užsimota iškirsti, įsteigtu Klaipėdos universitetu, užbaigtais statyti ir atidarytais Delfinariumu bei Jūrininkų ligonine.

„Didžiuojuosi, kad buvau pirmosios Klaipėdos miesto tarybos deputatu. Tai buvo nauja ir labai atsakinga. Asmeniškai mano gyvenimą 1990-1995 metų kadencija Klaipėdos miesto taryboje pakeitė iš esmės. Medikų akys tuo metu krypo, kaip ten, pamiškėje, šalia kitų, kyla naujoji Klaipėdos jūrininkų ligoninė, kai kurių kolegų jau praminta „baltuoju laivu“. Buvo svarstoma, ar nebus sužlugdytos statybos, ar įstaiga išlaikys savarankiškumą. Anuomet viltys dėtos į mane, miesto Tarybos deputatą. Nuo 1992 metų pradžios buvau paskirtas vadovauti naujai statomai Jūrininkų ligoninei. Prisiėmiau didžiulę riziką ir atsakomybę, nes ligoninės statybos strigo, trūko medžiagų ir įtikinamų argumentų, kodėl darbus reikėtų prikelti iš mirties. Pasitelkęs prieinamą literatūrą ieškojau geriausių paslaugų teikimo naujoje ligoninėje variantų, informacijos apie Vakarų Lietuvos regiono gyventojų sergamumą, vyraujančių ligų pobūdį. Tuomet taryboje kaip tik buvo svarstoma, kam skirti lėšų: naujos mokyklos statybai, ar Jūrininkų ligoninės statyboms užbaigti. Džiaugiuosi, kad kolegas taryboje pavyko įtikinti priimti toliaregišką sprendimą ir lėšos buvo skirtos ligoninei“, – sudėtingą, bet įdomų laiką prisiminė J.Sąlyga.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2015-03-27 14:19:16