Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Jūrininkų ligoninėje širdis operuota be pjūvio

Pirmą kartą Vakarų Lietuvoje ir Klaipėdos jūrininkų ligoninėje atliktos unikalios širdies aortos vožtuvo operacijos – aortos vožtuvas į širdį implantuotas ne atveriant krūtinės ląstą, kaip buvo įprasta iki šiol, o per specialų kateterį.

Maždaug valandą trunkančios procedūros metu per kirkšnies arteriją pacientui yra įvedamas ir implantuojamas naujas aortos vožtuvas. Ši procedūra atliekama nestabdant širdies veiklos ir neatveriant krūtinės ląstos. Remiantis kitų ligoninių patirtimi, jau kitą dieną po procedūros pacientai gali keliauti namo. Jokių žaidų, dėl pjūvio galimų pooperacinių komplikacijų, ilgo gijimo, skausmo, ilgos reabilitacijos. Pirmiausia tokios operacijos taikomos tiems pacientams, kurie dėl savo sveikatos būklės negali būti operuojami tradiciniu būdu.

 Perkateterinės širdies aortos vožtuvo implantavimo operacijos Klaipėdos jūrininkų ligoninėje buvo atliktos keturiems Vakarų Lietuvos regiono gyventojams – trims moterims ir vyrui. Trims iš jų širdis jau buvusi operuota. Visi pacientai yra vyresni nei 85-erių ir po operacijos jaučiasi puikiai.

Pirmąsias perkateterines aortos vožtuvo implantavimo operacijas Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjui Aurimui Knokneriui ir I Kardiologijos skyriaus vedėjai dr. Daliai Jarašūnienei  bei visai medikų komandai atlikti padėjo gydytojas kardiologas iš Danijos Gintautas Bieliauskas.

Į Daniją išvykęs kaip intervencinės kardiologijos stažuotojas, G.Bieliauskas ten išmokto operuoti širdies vožtuvus perkateteriniu būdu. Dirbęs Jungtinėse Valstijose ir Japonijoje vėl sulaukė kvietimo prisijungti prie komandos Kopenhagoje, kuri specializuojasi būtent širdies vožtuvų implantavimo perkateteriniu būdu srityje.

Gydytojas sakė priėmęs šį pasiūlymą, nes mūsų šalyje tokia terapija nėra pakankamai išvystyta ir valstybės finansuojama.

Danijoje 1 mln. gyventojų tokių operacijų per metus tenka 120, Lenkijoje – iki 30, tuo tarpu Lietuvoje – vos 7.

Vienas širdies vožtuvas, su visa jam implantuoti reikalinga įranga kainuoja apie 15 tūkst. eurų.

Pirmasis širdies vožtuvas per kateterį žmogui buvo implantuotas 2002 metais Prancūzijoje. Plačiau šis būdas pardėtas taikyti prieš dešimtmetį. Pirmosios tokio tipo operacijos Lietuvoje  atliktos Vilniuje.

 Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

  

Paskutinį kartą atanujinta 2018-02-23 15:33:28