Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Медична допомога українцям

Medicinos pagalba ukrainiečiams

Atmintinė skelbiama lietuvių, anglų, ukrainiečių bei rusų kalbomis.  Atmintinę rasite čia.

Jūrininkų ligoninės medikai rodys pavyzdį kaip gyventi sveikiau

IMG_0139aKlaipėdos jūrininkų ligoninės medikai sės ant dviračių ir savo pavyzdžiu  ragins klaipėdiečius gyventi sveikiau ir taip rūpintis savo širdimi.

Pasaulinės širdies dienos proga tokį dviračių žygį medikai organizuoja jau devintą kartą. Pirmųjų akcijų metu būdavo įveikiami nedideli atstumai, o pastaraisiais metais medikų kolona keliauja nuo  Klaipėdos jūrininkų ligoninės  iki prekybos centro BIG ir įveikia 15 kilometrų atstumą.

„Klaipėdos jūrininkų ligoninėje kasmet vidutiniškai gydosi virš 4000 pacientų, sergančių širdies  ligomis. Kardiologinę pagalbą teikia 29 gydytojai kardiologai.  Mediko misija nėra tik gydyti jau segančius žmones. Mes siekiame, kad sergančiųjų būtų kuo mažiau, o eilės pas gydytojus trumpėtų. Mus neramina, kad širdies ligos vis labiau paveikia jaunus žmones“, – apgailestavo Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų.  Kasmet nuo jų  Lietuvoje miršta 23 tūkst. Žmonių, o mirtingumo nuo kraujotakos ligų rodiklis 2,3 karto viršija ES šalių vidurkį.  Beveik 30 proc. invalidumo ir apie 20 proc. visų apsilankymų sveiktos priežiūros įstaigose lemia širdies ir kraujagyslių ligos.

„Mūsų tikslas – paraginti visuomenę būti sveikais. Norim, kad žmonės ne pas gydytojus vaikščiotų, o sveikatintųsi.  Jau senokai per daug dėmesio skiriama ligų gydymui, bet per mažai jų prevencijai. Kiekvienas žmogus turi pradėti rūpintis savimi: tinkamai maitintis, atsisakyti žalingų įpročių. Jis privalo pasirinkti tą sporto rūšį, kuri jam priimtina ir judėti. Ne kartą per metus, o reguliariai. Nebūtinai reikia važiuoti dviračiu. Tinka šiaurietiškos lazdos, baseinas, bėgimas, vaikščiojimas. Sporto nauda įvairiapusė: greitėja medžiagų apykaita, mažėja cholesterolio kiekis kraujyje, lydi geresnė nuotaika, užplūsta daugiau energijos, padeda puikus atsipalaiduoti, atitrūkti nuo rutininių minčių. Aš pati su visomis ligomis, amžiaus krizėmis ir negandomis kovoju sportu“, – keisti gyvenimo būdą ragina Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies aritmijų skyriaus vedėja, Lietuvos širdies asociacijos Klaipėdos skyriaus vadovė, Lietuvos hipertenzijos specialistų lygos prezidentė dr. Sigutė Norkienė.

Pasaulinės širdies dienos išvakarėse, rugsėjo 28 d., sekmadienį, 11 val. visi medikai, pacientai, jų artimieji, sveiką gyvenseną propaguojantys klaipėdiečiai yra kviečiami į dviračių žygį, kuris startuos 11 val. prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės, o finišuos prie prekybos centro BIG.

Prisijunkite prie pasaulinio judėjimo už širdžiai sveiką gyvenimo būdą, kad ir kur dirbate gyvenate ar ilsitės.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-09-25 10:38:43