Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Jūrininkų ligoninės patirtis keliauja į Kazachstaną

IMG_0726 IMG_0746

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikų sukaupta patirtis vilioja ne tik šalies, bet ir užsienio universitetų medicinos studentus. Dvi savaites čia savo praktikos žinias gilino medicinos gydytojai iš Astanos (Kazachstanas).

Penkiolika skirtingą patirtį sukaupusių ir skirtingose srityse dirbančių gydytojų šiuo metu Astanos medicinos universitete studijuoja rezidentūrą, o Klaipėdos jūrininkų ligoninėje gilino endovideochirurgijos žinias.

Tai įmanoma trišalio – Jūrininkų ligoninės, Klaipėdos universiteto ir Astanos medicinos universiteto – bendradarbiavimo dėka.

Kazachstano medikams Klaipėdos Jūrininkų ligoninė jau neblogai žinoma, nes joje mokėsi ne viena kazachstaniečių grupė.

„Esame sužavėti Jūrininkų ligoninės medikų. Jie ne tik aukščiausio lygio profesionalai, bet ir labai kolegiški žmonės. Jie atviri, draugiški, dėmesingi ir nuoširdžiai besidalinantys su mumis savo žiniomis. Atsako į visus klausimus, nieko neslepia ir nenutyli, viską paaiškina, parodo. O mums tai labai svarbu. Čia daug aukščiausio lygio aparatūros, naujausių instrumentų“, – savo įspūdžiais dalijosi gydytoja akušerė-ginekologė Valentina Tyan.

Medikai džiaugėsi galėję dalyvauti endovideochirurgijos operacijose ir jose asistuoti. Tačiau apgailestavo, kad dviejų savaičių kursas yra šiek tiek per trumpas.

„Malonu, kad mūsų medikų sukaupta patirtis plačiai sklinda tarp jaunų gydytojų ne tik mūsų šalyje. Visada jaudina ir pamalonina gražūs jų atsiliepimai ir geros emocijos, kurias patiria mūsų įstaigoje, mūsų mieste, mūsų šalyje“, – studentais iš Astanos džiaugėsi Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Jų mokymąsi ir praktiką kuravęs ligoninės Chirurgijos klinikos vadovas, Klaipėdos universiteto prof. Artūras Razbadauskas pasakojo, kad kazachai ne pirmieji ir ne paskutiniai čia besimokę medikai.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra praktikos bazė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių studentams, taip pat slaugytojų ir gydytojų tobulinimosi bazė. Čia atvyksta medikai iš Rusijos, Gruzijos, Kazachstano, Turkijos.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2015-04-03 13:53:57