Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Skubi pagalba
(8 46) 49 10 19

Медична допомога українцям

Medicinos pagalba ukrainiečiams

Atmintinė skelbiama lietuvių, anglų, ukrainiečių bei rusų kalbomis.  Atmintinę rasite čia.

Jūrininkų sveikatos patikra – kitose įstaigose

Nuo rugsėjo 1 dienos Klaipėdos jūrininkų ligoninėje veiklą nutraukia Jūros medicinos poskyris.

Ligoninėje jūrininkams ir toliau vyks pirmosios medicinos pagalbos ir medicinos priežiūros mokymai, tačiau medicininė komisija nebebus organizuojama. Šias paslaugas teiks kitos uostamiesčio asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Jūros medicinos poskyrio  patalpos ir žmogiškieji resursai bus išnaudojamas ambulatorinių konsultacijų skyriaus plėtrai.

Profilaktinis jūroje dirbančių žmonių sveikatos patikrinimas Klaipėdos jūrininkų ligoninėje vyko nuo 2001-ųjų, kai buvo įsteigtas Jūros medicinos poskyris. Iki šiol čia dirbusi medicinos komisija buvo vienintelė, kuriai suteikta teisė išduoti jūrininkams sveikatos pažymėjimus.

Tačiau Lietuvos transporto saugos administracija šiemet kreipėsi į Konkurencijos tarybą, prašydama leisti tikrinti jūrininkų sveikatą ir kitose įstaigose. Sveikatos apsaugos ministerija atsižvelgė į Konkurencijos  tarybos siūlymą keisti jūrininkų sveikatos tikrinimo reglamentą.

Šių metų balandį buvo pakeistas sveikatos apsaugos ministro įsakymas „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, kur numatyta, kad Jūrininkų sveikatą gali tikrinti bet kuri asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinti licenciją teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas, ir kurioje yra vadovo  patvirtinta Jūrininkų sveikatos tikrinimo komisija.

Ligoninei nebeliko būtinybės užtikrinti šių paslaugų teikimo, todėl buvo priimtas spendimas Jūros medicinos poskyrio veiklą nutraukti.

„Tikrinant jūrininkus buvo sutelktos išties nemenkos medikų pajėgos. Tam buvo skirtos ligoninės patalpos ir finansiniai ištekliai. Dabar, atsiradus galimybei jūrininkams sveikatą pasitikrinti ir kitose įstaigose, nutarėme poskyrį panaikinti, o žmogiškuosius išteklius ir patalpas skirti plečiant ambulatorinių konsultacijų skyriaus paslaugas ir pajėgumus. Nuolatos susiduriame su problema, kad pacientai, pas mus atvykstantys iš viso Vakarų Lietuvos regiono, vis dar negali laiku pakliūti konsultuotis pas gydytojus. Nuolatos ieškome būdų, kaip šią problemą spręsti. Tad skyriaus plėtra turėtų situaciją bet iš dalies pagerinti“, – apie sprendimą uždaryti Jūros medicinos poskyrį ir ateities planus sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ir toliau lieka Jūrininkų mokymo centras, kuriame jūrininkams vyks medicinos priežiūros ir pirmosios medicininės pagalbos mokymai.

Įstaigų, kurios nuo šiol tikrins jūrininkų sveikatą, sąrašą galima rasti Lietuvos transporto saugos administracijos tinklapyje.

https://ltsa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/vandens-transportas/juru-transportas/jurininku-diplomavimas

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2021-08-19 14:06:43