Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Kartu su pasaulyje garsiais chirurgais savo patirtimi dalinsis ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai

Razbadauskas Vieno dūrio

Uostamiestyje spalio 23 d. rengiama šalies medikams skirta konferencija „Minimaliai invazinės chirurgijos aktualijos“, kurioje savo sukaupta patirtimi dalinsis ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės chirurgijos klinikos vadovas prof. Artūras Razbadauskas. Tai pirmas toks renginys Lietuvoje, kurio metu pranešimus skaitys garsūs užsienio svečiai. Minimaliai invazinės chirurgijos atstovai pasidalins savo patirtimi ir inovacijomis.

Per daugiau nei du dešimtmečius, kuomet Klaipėdoje pirmą kartą buvo atlikta penkių dūrių operacija, minimaliai invazinė chirurgija gerokai pasistūmėjo į priekį. Pastaruosius tris metus dažniausiai atliekamos operacijos, kurioms pakanka jau tik vieno dūrio.

Šios konferencijos tikslas – įvertinti Vakarų Lietuvos chirurgų sukauptą patirtį, susipažinti su pasaulinio lygio minimaliai invazinės chirurgijos naujovėmis, pristatyti inovacijas visos šalies medikams.

Pranešimą konferencijoje skaitys ir savo žiniomis pasidalins didelę patirtį atliekant minimaliai invazinės chirurgijos operacijas Lietuvoje turintis A.Razbadauskas. Medikas dalyvavo pačioje pirmoje tokio tipo operacijoje šalyje. Konferencijos dalyviams jis perduos ilgametę  savo patirtį sukauptą dirbant Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, pasidalins savo įžvalgomis skaitydamas pranešimą „Vieno dūrio chirurgijos pranašumai ir perspektyvos“.

Konferencija, kurioje laukiama daugiau nei šimto klausytojų, prasidės profesoriaus iš Vokietijos M.Walz paskaita „Minimali invazinė endokrininė chirurgija“. Didžiulę patirtį šioje srityje turintis chirurgas, yra gerai žinomas visame pasaulyje – jis pirmasis atliko antinksčio šalinimo operaciją laparoskopu. Tiesioginės transliacijos metu konferencijos dalyviai galės stebėti, kaip profesorius atliks tokią operaciją.

Antroji konferencijos dalis prasidės dar vieno žinomo chirurgo prof. M.Raimond iš Vokietijos paskaita apie chemoterapiją. Šis medikas, garsus onkologinių ligų gydymo srityje, pristatys šiuolaikinio vėžio gydymo naujoves.

Savo žiniomis konferencijoje taip pat dalinsis šie medikai:  prof. V.Beiša, prof. M.Kiudelis, prof. G.Brimas, doc. V.Krasauskas, dr. A.Šlepavičius, V.Eismontas, B.Vasiliasuskas, dr. Mikalauskas, M.Sokolovas.

Renginį, kuris vyks Klaipėdos universitete (Herkaus Manto g. 84, Klaipėda, PC „Studlendas“), organizuoja Klaipėdos universitetas kartu su Klaipėdos chirurgų draugija, Lietuvos minimaliai invazinės chirurgijos draugija.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2015-10-23 10:41:52