Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Kaulų tankį analizuos naujausios kartos įranga

 Klaipėdos jūrininkų ligoninėje kaulų tankio tyrimai nuo šiol bus atliekami naujausios kartos densitometrijos įranga. Ypatingai mažos apšvitos aparatu, analizuoti kaulų masę beveik šimtaprocentiniu tikslumu galės ir protezus turintys žmonės.

„Įsigijome naujausios kartos densitometrijjos aparatą, nustatantį ne tik mineralinį kaulų tankį, bet ir turintį papildomų funkcijų. Jis atlieka kūno sudėties analizę, turi protezo atskyrimo nuo kaulinio audinio funkciją ir kt. Nustatant mineralinį kaulų tankį šiuo aparatu bus galima naudoti ne tik kelias pozicijas, bet ir šoninę stuburo projekciją“, – įrangos privalumus pristatė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja Giedrė Kviecinskienė.

Kaulų densitometrija, atliekama šiuo naujos kartos aparatu, naudojančiu dvigubos energijos rentgeno absorbcijos metodą (DXA) yra greitas, neskausmingas ir patikimas metodas, kurio paklaida neviršija vieno procento, o paciento gaunamos spinduliuotės kiekis tyrimo metu siekia iki vienos dešimtosios gaunamos krūtinės ląstos rentgenogramos metu.

„ Džiaugiamės galėdami pacientams pasiūlyti pažangiausius ir moderniausius, o svarbiausia – saugius ir tikslius tyrimo būdus. Kasmet atnaujiname dalį ligoninėje veikiančios diagnostikai bei gydymui skirtos įrangos. Ir visa tai darome pacientų labui“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Kaulų tankio densitometrijos tyrimas dažniausiai naudojamas kaulų osteoporozės nustatymui. Osteoporozė – tai kaulų liga susijusi laipsnišku kalcio praradimu, dėl ko kaulai tampa trapesni bei didėja lūžių rizika. Ši liga gresia tiek moterims, tiek vyrams. Densitometrija labai efektyvus metodas ir sekant gydymo poveikį. Tyrimas rekomenduotinas pomenopauzinio amžiaus moterims, asmenims, sergantiems prieskydinių liaukų, skydliaukės, inkstų ligomis, cukriniu diabetu ir kitomis ligomis, susijusiomis su kaulų lūžiais, taip pat pacientams, vartojatiems vaistus, kurie sukelia kaulų retėjimą.

Kaulų tankio tyrimai Klaipėdos jūrininkų ligoninėje buvo atliekami ir anksčiau. Tačiau senasis aparatas,  tarnavęs 18 metų, morališkai paseno ir fiziškai susidėvėjo.

140 tūkst. eurų kainavusi naujoji įranga Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ambulatorinių konsultacijų skyriuje jau parengta darbui.

Tyrimai nemokamai bus atliekami privalomuoju sveikatos draudimu draustiems pacientams, turintiems  šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą. Būtina išankstinė registracija. Registruotis galima darbo dienomis nuo 8.30 iki 15.30 val. telefonu (8 46) 491135.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2018-05-18 13:55:14