Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdiečiai sėmėsi žinių apie insultą

IMG_7845

 

Pasaulinės insulto dienos išvakarėse Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai surengė viešą paskaitą apie insultą, jo profilaktiką, rizikos veiksnius ir moderniausius gydymo metodus. Į ją susirinkę daugiau nei du šimtai klausytojų išgirstomis žiniomis žadėjo dalintis su savo šeimos nariais.

Kas penkta moteris ir kas šeštas vyras per savo gyvenimą patiria insultą. Kas dvi sekundes vienas žmogus patiria insultą, kas šešias sekundes nuo jo miršta.

Lietuvoje kasmet insultą patiria apie 10 tūkst. žmonių. Statistika byloja, kad iki trečdalio žmonių, patyrusių insultą, neišgyvena. Tačiau insultas baugina ne vien aukštu mirtingumo rodikliu, bet ir neįgalumu, kuris iš pagrindų pakeičia ir ligonio, ir jo artimųjų gyvenimą.

Trečdalis patyrusiųjų insultą lieka neįgalūs, pusės jų neįgalumas yra sunkaus laipsnio, kai reikia nuolatinės globos.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė, kaip galvos smegenų ūminio insulto gydymo centras Vakarų Lietuvoje, siekia suteikti kuo daugiau žinių visuomenei apie šios ligos rizikos veiksnius, pirmuosius simptomus, būtinybę kuo skubiau kreiptis medicinos pagalbos bei supažindinti su ligoninėje teikiamomis šiuolaikinio gydymo galimybėmis.

Spalio 28 d. Klaipėdos universiteto Aula Magna auditorijoje Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai surengė viešąją paskaitą visuomenei ir Trečiojo amžiaus universiteto studentams „Insultas: ką apie jį privalo žinoti kiekvienas“.

Savo žiniomis dalinęsi Klaipėdos jūrininkų ligoninės Neurologijos skyriaus vedėjas Robertas Urbutis, vyriausiasis neurologas Klaipėdos kraštui Saulius Taroza, Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Valentinas Jokšas sulaukė gausybės auditorijos klausimų.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius, Klaipėdos universiteto prof. dr. Jonas Sąlyga vylėsi, kad savo žinias apie insultą atnaujinę klaipėdiečiai, jomis pasidalins ir su savo šeimos nariais ir akcentavo, jog svarbiausia mokėti atpažinti pirmuosius ligos simptomus ir kuo skubiau kreiptis profesionalios pagalbos.

Ar klaipėdiečiai turi pakankamai žinių apie tai bus bandoma išsiaiškinti spalio 29 d. organizuojamoje akcijoje. Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje, autobusų stotyje, sporto klube „Apelsinas“, prekybos centruose „Akropolis“, „BIG“, uostamiesčio gatvėse Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto studentai pateiks klaipėdiečiams keletą klausimų apie insultą, įteiks lankstinukų su būtiniausia informacija apie insultą.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-10-29 15:29:58