Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdos jūrininkų ligoninė – būsimųjų slaugytojų praktikos bazė

IMG_1549  IMG_1547

Klaipėdos jūrininkų ligoninė atnaujino bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos valstybine kolegija. Šalys susitarė bendradarbiausi biomedicinos mokslų vystymo, šios srities specialistų teorinio ir praktinio mokymo, kvalifikacijos kėlimo, perkvalifikavimo ir tęstinio mokymo srityse.

„Klaipėdos jūrininkų ligoninė, kaip socialinis partneris, įsipareigoja sudaryti sąlygas kolegijos biomedicinos srities studentams atlikti specialybės praktikas, skirti jiems kvalifikuotus praktikos vadovus. Mes taip pat įsipareigojome sudaryti sąlygas sveikatos priežiūros įstaigų specialistams dalyvauti studijų programų rengime ir tobulinime, kvalifikavimo komisijų darbe, kituose kolegijos renginiuose. Studentai ligoninėje galės atlikti taikomuosius tyrimus profesinio bakalauro kvalifikacijai įgyti“, – pagrindinius sutarties aspektus apžvelgė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Prie kolegijos prieš 17 metų prijungta Klaipėdos medicinos mokykla turi sukaupusi daugiau nei 80 metų slaugos specialistų rengimo patirtį. Dabar čia rengiami ne tik slaugytojai, kineziterapeutai, bet ir dietetikos, sveikatos paslaugų vadybos specialistai.

Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorė  Gražina Markvaldienė sakė, jog įstaiga reaguoja į sveikatos priežiūros įstaigų išsakomus pageidavimus ir stengiasi patenkinti būsimų darbdavių poreikius. Pastaruoju metu regiono ligoninės pageidauja specialistų, parengtų dirbti slaugos skyriuose.

Per metus kolegija parengia apie 60 slaugos specialistų, kurie savo vietą randa Vakarų Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose.

Kolegijos direktorės pavaduotoja Nijolė Galdikienė sakė, kad vos prieš keletą savaičių jų slaugos studijų programa patvirtinta dar šešeriems metams ir įvertinta aukščiausiais balais.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė džiaugėsi, kad kolegijos studentai į praktikas atvyksta neblogai pasirengę ir žingeidūs, dalis jų kasmet papildo įstaigos komandos gretas.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ir jos padaliniuose Palangoje bei Švėkšnoje dirba beveik 500 slaugos specialistų, kurių didžioji dalis specialųjį išsilavinimą yra įgijusios būtent uostamiestyje.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2016-04-19 10:21:20