Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdos jūrininkų ligoninė pasipuošė jūros vaizdais

IMG_0805

Artėjanti jūros šventė pasidabinti marinistiniais vaizdais įkvėpė ir Klaipėdos jūrininkų ligoninę. Jos fojė, kuri pamažu tampa gyva meno galerija, papuošė įstaigos vadovo dr. Jono Sąlygos meninės fotografijos. Beveik trisdešimtyje darbų įamžinta ta pati autoriaus herojė ir mūza – Baltijos jūra.

Šios fotografijos, jau apkeliavusios ne vieną parodą miesto viešosiose erdvėse, įvertintos fotomenininkų, simpatijų sulaukė ir ligoninėje.

Pasigrožėti ant drobės spaustomis fotografijomis, kuriose – taiki, pikta, banguojanti, putojanti, rami, žalia, mėlyna, pilka ir net raudona – jūra, stabteli ne tik pacientai, bet ir nuolatos skubantis įstaigos personalas.

„Kad Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius J.Sąlyga fotografuoja, žinojome. Bet kad šitaip, net sunku patikėti. Nuotraukos atrodo lyg tapyti paveikslai“, – susižavėjimo neslėpė medikės, prasitarusios, jog tokiais darbais mielai papuoštų ne tik skyrių, kuriame dirba, bet ir savo namus.

Pats autorius prie kiekvienos fotografijos gali šmaikščiai pasakoti istorijas, kiek pastangų ir laiko reikėjo paaukoti dėl vieno kadro.

„Juk jūra nepozuoja! Tenka kantriai laukti tinkamos akimirkos, vienintelės bangos, ar saulės spindulio, debesies, ar paukščio, kol iš tūkstančių pavyksta padaryti ypatingą kadrą. Sutramdyti jūrą nuotraukoje nėra taip paprasta“, – apie duoklę dviem savo meilėms – jūrai ir fotografijai – sakė J.Sąlyga.

Jo fotografijų paroda nėra pirmoji įstaigos darbuotojų paroda, papuošusi ligoninės fojė.

Neseniai savo pomėgiu ir unikaliais vaizdais džiugino Klaipėdos jūrininkų ligoninės patriarchas hematologas dr. Romualdas Jurgutis. Keliose dešimtyse jo fotografijų buvo įamžinti voratinkliai.

Gali būti, kad per laiką įstaigoje gims graži tradicija – fojė paversti vis besikeičiančia ligoninės darbuotojų kūrybos galerija.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2015-07-21 13:22:27