Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdos jūrininkų ligoninė – tarp skaidriausiųjų

Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir jos veikla vertinama palankiai. Ši įstaiga pateko į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą skaidrių asmens sveikatos priežiūros įstaigų sąrašą. Jame – penkiolika įstaigų, besirūpinančių žmonių sveikata.

Sveikatos apsaugos ministerija  atliko jai pavaldžių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vertinimą, kurio metu nustatytas jų atitikimas skaidrios įstaigos vardo suteikimo kriterijams, tai yra nustatyti korupcijos indeksai, atspindintys įstaigos viešumą ir atvirumą, korupcijos prevencijos priemonių vykdymą.

„Džiugu, kad mūsų pastangos buvo pastebėtos ir įvertintos teigiamai. Klaipėdos jūrininkų ligoninė daro tiktai nemažai, kad čia būtų užkirstas kelias bet kokio pobūdžio korupcijos apraiškoms“, – sakė įstaigos direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Siekiant didinti asmens sveikatos priežiūros įstaigų veiklos viešumą ir atvirumą bei pacientų informuotumą, ugdyti medicinos darbuotojų patikimumą, lojalumą ir sąžiningumą, motyvuoti elgtis visuomenę sąžiningai, pranešti apie korupciją, ministerija parengė skaidrios įstaigos aprašą, pagal kurį nurodyta, kokio pobūdžio informacija ir kokiais būdais ji turi būti pasiekiama pacientui.

„Klaipėdos jūrininkų ligoninės interneto svetainėje, informaciniuose stenduose, monitoriuose pateikiama išsami informacija, nuo raginimo atsidėkoti medikams šypsniu, ar tvirtu rankos paspaudimu, iki informacijos, kur kreiptis, jei susiduriama su galimai korupcinio pobūdžio veikla, taip pat apie tai, kokia baudžiamoji atsakomybė gresia tiek pinigus siūlančiam, tiek imančiam asmeniui“, – sakė Ilona Bumblienė, ligoninėje atsakinga už korupcijos prevenciją.

Įvertinusi jai pavaldžių asmens sveikatos įstaigų veiklą, Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė penkiolika skaidrių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, penkias, kurios yra kandidatės tokiam vardui gauti. Viena įstaiga paskelbta turinti korupcinio pobūdžio veiklų pasireiškimo tikimybę.

Susidūrus su galimai korupcinio pobūdžio veikla Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, apie įvykį bet kuriuo paros metu galima pranešti pasitikėjimo telefonu (8 46) 491196, arba el. paštu korupcija@jurlig.lt 

Taip pat galima kreiptis į asmenį, atsakingą už korupcijos prevenciją Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – Iloną Bumblienę. Darbo metu ją galima rasti ligoninės administracijos 11 kabinete.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2016-07-15 15:09:23