Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdos jūrininkų ligoninei – 25-eri

Visiškai pasikeitęs ligoninės fasadas ir skyriai, kelis kartus atnaujinta, nuo moderniausių technologijų neatsiliekanti medicinos įranga, tačiau nesikeičiantis, o tik dar profesionalesnis ir brandesnis personalas ir pacientų pripažinimas. Tokia šiandien Klaipėdos jūrininkų ligoninė, praėjus 25-eriems metams po jos atidarymo.

1994 metų balandžio 9 dieną duris atvėrusi pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje naujoji Jūrininkų ligoninė iki tos akimirkos įveikė rodės neįmanomas kliūtis. Ekonominės blokados metais reikėjo užbaigti ligoninės statybą, įsigyti medicinos įrangos.

„Tai nebuvo paprasta. Statyba buvo pradėta dar sovietiniais metais, o užbaigta nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Daug institucijų sakė, kad trūksta pinigų, todėl atidaryti naują ligoninę buvo tikras iššūkis. Greta statybų vienas svarbiausių darbų buvo suburti kolektyvą. Specialistų, kokių reikėjo naujai kuriamiems skyriams, Klaipėdoje nebuvo. Teko jų ieškoti ir kviestis iš Vilniaus, Kauno“, – prisimena Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga, sumanęs vakarų Lietuvoje iš tarybinio projektavimo ir planavimo ligoninės su gigantiškais skyriais, įkurti jaukią įstaigą, teikiančią tokią medicinos pagalbą, kokios vakarų Lietuvoje dar nebuvo.

Tai čia atsirado kardiochirurgija, intervencinė kardiologija, angiochirurgija, onkohematologija. Ir kiti skyriai – Neurologijos, Nefrologijos, Ginekologijos ir laparoskopinės ginekologijos, Abdominalinės chirurgijos, Diagnostikos, Fizinės medicinos ir reabilitacijos, net keli kardiologijos, ambulatorinių konsultacijų skyriai bei juose dirbantys medikai tiesiog apgulti pacientų. Jų per metus stacionare gydoma per 19 tūkst., dar 130 tūkst. konsultuojama.

Aukščiausio profesionalumo pripažinimas yra Vakarų Lietuvoje būtent Klaipėdos jūrininkų ligoninėje įkurti trijų klasterių – ūminio insulto, miokardo infarkto be ST pakilimo ir su ST pakilimu – centrai.

„Tuo labai džiaugiuosi būtent dėl pacientų – dabar jie žino, kur atvykti ištikus insultui ar infarktui, kur Vakarų Lietuvoje bus suteikta kvalifikuota aukščiausio lygio pagalba. Svarbiausia, kad pacientai atvyktų laiku“, – sakė J.Sąlyga.

Ligoninė turi savo departamentus Palangoje ir Švėkšnoje. Iš viso įstaigoje šiuo metu yra 674 lovos, dirba 1255 darbuotojai, kurių atlyginimas tarp medicinos įstaigų yra vienas didžiausių šalyje.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2019-04-09 08:14:17