Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – pirmasis nuotolinis vaizdo konsiliumas

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai išnaudoja visas įmanomas galimybes ir priemones, kovoje dėl pacientų sveikatos ar gyvybės. Neseniai čia buvo surengtas pirmasis nuotolinis vaizdo konsiliumas, kurio metu chirurgai aptarė sudėtingo paciento gydymo taktiką su kolegomis iš Vilniaus universiteto ligoninės.

Prieš kameras susėdusios ir televizoriaus ekrane vienos kitas matančios klaipėdiečių ir vilniečių komandos beveik pusvalandį smulkiai analizavo paciento ligos ir operacijų eigą, vertino dabartinę būklę, gydymo taktiką ir prognozes.

Santariškių klinikų gydytojai pritarė klaipėdiečių pasirinktai gydymo taktikai.

„Nors mūsų gydytojams kompetencijos netrūksta, daugelyje sričių teikiame trečio lygio paslaugas, tačiau kartais kolegiškas patarimas būna labai naudingas. Gydytojai nėra Dievai. Kartais jie taip pat gali atsidurti aklavietėje, kai liga nepasiduoda gydoma, kai pacientų artimieji pradeda abejoti medikų kompetencija. Todėl situacijos analizė su patyrusiais, nešališkais ir kompetentingais kolegomis iš didžiųjų šalies klinikų, gali būti naudinga“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Nuotolinio konsiliumo metu Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų medikai galėjo ne tik žodžiu susipažinti su komplikuotu ligos gydymo atveju, bet ir virtualiai apžiūrėti pacientą, jo pooperacines žaizdas.

„Konsiliumai, kuriuose aptariama sudėtingų ligų gydymo taktika, yra normalus kasdienis reiškinys bet kurioje gydymo įstaigoje. Konsultantų kvietimas į konsiliumus – taip pat. Tačiau specialisto kelionė iš Kauno ar Vilniaus gerokai užtruktų. Šiuolaikinės technologijos leidžia tai daryti pažangiau, taupant ir gydytojų, ir paciento laiką, kuris gali būti itin brangus. Esu labai dėkingas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos direktoriui prof. dr. Kęstučiui Srupui, kuris nedelsdamas subūrė specialistų komandą, dalyvavusią pirmajame vaizdo konsiliume“, – džiaugėsi J.Sąlyga.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2017-01-06 14:59:14