Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Медична допомога українцям

Medicinos pagalba ukrainiečiams

Atmintinė skelbiama lietuvių, anglų, ukrainiečių bei rusų kalbomis.  Atmintinę rasite čia.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus sveikinimas

 

Mieli kolegos,

Prabėgs kelios dienos ir sėsime prie šventinio Kūčių stalo. Aptarsime besibaigiančius metus ir viltingai žvelgsime į ateitį. Augančios prekių ir paslaugų kainos, bei su tuo susijęs taupymas, įstaigų tinklo pertvarka, šiemet mūsų bendruomenėje buvo bene dažniausiai aptarinėjamos temos.

Laikas peržvelgti, ką visi kartu šiemet nuveikėme ir padėkoti, kad mūsų susitelkimo, kompetencijų bei darbštumo dėka šiuo sudėtingu metu mums svarbiausias išlieka pacientas. Darome viską, kas priklauso nuo mūsų, kad kuo didesniam pacientų srautui būtų suteikta aukščiausio lygio pagalba. Stengiamės neatsilikti nuo Vilniaus ir Kauno universitetų klinikų, diegiame naujoves, atnaujiname gydymo ir diagnostikos įrangą.

Nors metai dar nesibaigė, tačiau jau žinome, kad per 2022 metus ligoninės stacionaruose gydysime beveik 15 300 pacientų, o ambulatoriškai – per 102 tūkst. pacientų.

Bus išoperuota daugiau nei 4 tūkst. ligonių, atlikta per 370 širdies operacijų.

Ligoninėje ir jos padaliniuose dirba daugiau nei 1200 darbuotojų, iš jų – per 180 gydytojų, 500 slaugytojų. Kasmet ši komanda stiprėja ir auga, ją papildo nemažas būrys jaunų specialistų. Šiemet jaunieji medikai pradėjo dirbti kardiologijos, neurologijos, skubiosios pagalbos, Fizinės medicinos ir reabilitacijos, Anestezijos ir intensyviosios terapijos skyriuose.

2022 metų pabaigoje įsigijome radiologijos įrangą elektrofiziologams, atnaujintas branduolinio magnetinio rezonanso aparatas, įsigyti dirbtinės kraujo apykaitos, šildymo-šaldymo aparatai, dezinfekavimo robotu sistema, neinvazinė kraujo spaudimo ir hemodinamikos registravimo sistema, paskelbti pirkimo konkursai angiografinei sistemai bei kompiuteriniam tomografui įsigyti.

Bene didžiausias mūsų projektas – jau metus besitęsianti Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus rekonstrukcija, skyriaus patalpos išsiplės dar 1000 kv. m. Rekonstruoti šį skyrių buvo būtina siekiant dar kokybiškiau ir greičiau teikti medicinos paslaugas pacientams. Pagal sutartį su rangovu, rekonstrukcijos darbai turėtų trukti iki 2023 metų vasaros. Šiuo metu skubioji pagalba teikiama labai kukliomis sąlygomis, medikai ir pacientai patiria nepatogumų. Dėkojame, medikams už kantrybę ir profesionalumą. Tai laikini nepatogumai, kuriuos vieną dieną pamiršime.

Šiemet Klaipėdos jūrininkų ligoninę vizitavę tarptautinės sertifikavimo įstaigos auditoriai nustatė, kad įstaigos kokybės vadybos sistema atitinka standarto reikalavimus, o teikiamos paslaugos yra kokybiškos ir saugios.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė pirmą kartą pagal ISO 9001 kokybės vadybos sistemos standartą sertifikuota 2000-aisiais ir buvo pirmoji tokia sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje.

Džiaugiuosi ne tik profesiniais pasiekimais, bet ir  sukurtomis tradicijomis bei iniciatyvomis. Ligoninės medikai rėmė Ukrainos žmones, organizavo nemokamą aortos patikrą, paminėjo širdies nepakankamumo dieną, o Pasaulinės širdies dienos proga jau šešioliktą kartą įvyko žygis dviračiais iki jūros.

Kasmet pagerbiame savo profesijos lyderius. Šiuo įvertinimu didžiuojasi ne vienas ligoninės darbuotojas.

Beveik 30 metų tęsiasi unikali draugyste su Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkais, kurie ligoninei padovanojo per šešis šimtus meno kūrinių. Paveikslai, skulptūros, grafikos darbai puošia ligoninės palatas, koridorius, kabinetus. Šia kolekcija džiaugiasi ne tik darbuotojai, pacientai, bet ir lankytojai.

Vykdant sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformą, Klaipėdos jūrininkų ligoninė nuo Naujųjų metų įsijungs į universiteto ligoninių šeimą. Neabejoju, kad mūsų dalis, bus tikrai svari ir matoma.

Artėjant  Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, dėkoju visiems ir kiekvienam iš Jūsų asmeniškai. Gydytojams ir slaugytojoms – už tai, kad savo kilniu ir pasiaukojančiu darbu teikiate viltį pasveikti mūsų pacientams. Dėkoju ne medikų personalui. Be jų indėlio taip pat neįmanomas darnus ligoninės darbas.

Dėkoju visiems kolegoms, kuriems dėl reorganizacijos teko nemažai atsakomybės ir didžiuliai darbo krūviai. Garbė dirbti tokių darbščių ir atsidavusių kolegų būryje.

Nuoširdžiai sveikinu kiekvieną iš Jūsų, Jūsų šeimas ir artimuosius Šventų Kalėdų proga. Kad  šventinis stalas būtų gausesnis, kiekvieno ligoninės darbuotojo sąskaitą artimiausiu metu pasieks 200 eurų Kalėdinė dovana.

Sveikatos, gerovės ir vilties!

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius

Prof. dr. Jonas Sąlyga

 

 

 

Paskutinį kartą atanujinta 2022-12-20 14:56:50