Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai išrašinės ir elektroninius receptus

Nuo lapkričio 2 d. šalyje pradeda veikti viena pagrindinių e. sveikatos sistemos dalių – elektroninis receptas. Išrašyti vadinamąjį e.receptą galimybes turi 170 iš beveik 550 šalyje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų, tarp jų ir Klaipėdos jūrininkų ligoninė. Planuojama, kad iki 2018 metų elektroniniai receptai turėtų visiškai pakeisti popierinius, kurie ateityje bus rašomi tik išimties atveju.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga sako, kad e.receptai yra ypač svarbi ir popierizmą bei klaidų tikimybę mažinanti elektroninės sveikatos sistemos dalis – medikams įgudus, vaistų išrašymo procedūra bus paprastesnė, neliks erdvės klaidingoms dozuotiems.

„Žinoma, perėjimas prie e.receptų vyks palaipsniui, kad su tuo galėtų susitaikyti ir išmokti naudotis pacientai, kad ši sistema be trikdžių veiktų vaistinėse, reikia laiko prie to priprasti ir patiems medikams“, – sakė J.Sąlyga.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje prie naujos receptų rašymo tvarkos bus pereinama palaipsniui.

„Pirmiausia ja pradės naudotis Priėmimo ir Onkohematologijos skyriai, paskui kiti stacionaro skyriai ir galiausiai ambulatorinių konsultacijų skyriai“, – sakė ligoninės informacinių technologijų specialistas Paulius Šabanas.

Įvedus e.receptą pacientams nebeteks nešiotis tradicinių popierinių receptų, nekils rizikos juos pamesti, pamiršti, taip pat medikai žinos, kokius vaistus pacientas vartoja, jei jis bus atvežtas be sąmonės.

E.receptas leidžia visus receptinius vaistus išrašyti elektroniniu būdu, receptai bus aiškesni, tikslesni, visada įskaitomi, dėl to farmacijos specialistams bus lengviau įvertinti išrašytus receptus ir išduoti pagal juos vaistus. Gydytojams nebereikės vartyti popierinių žinynų ar katalogų išrašant receptus. Jie galės sistemoje atlikti vaisto paiešką tiek pagal konkretų vaisto pavadinimą, tiek pagal vaistinės medžiagos bendrinį pavadinimą. Recepte gydytojai galės nurodyti visą būtiną informaciją apie vaisto vartojimą, o prisijungę prie sistemos galės matyti, ar pacientas įsigijo vaistus pagal išrašytus receptus. Pacientas elektroninės sveikatos portale savo paskyroje galės visada matyti, kokie receptai išrašyti, kokius ir kaip vaistus turi vartoti.

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės teigimu, kol kas sunku prognozuoti kaip aktyviai gydymo įstaigose nuo lapkričio 2 d. bus rašomas e. receptas.

„Tačiau tikimės, kad jos nedels ir stengsis kuo greičiau pasiruošti elektroniniu būdu tvarkyti pacientų sveikatos įrašus. Sprendimas dėl visuotinio e. recepto naudojimo prievolės bus priimtas tik įvertinus elektroninio recepto sistemos veikimą. Iki to laiko dar išliks ir popieriniai receptai, tačiau gydytojas išrašys arba elektroninį, arba popierinį receptą, t.y. to paties recepto gydytojui neteks rašyti du kartus“, – sako ministrė.

Iš viso SAM pasirašė 48 sutartis dėl e.recepto. „Eurovaistinės“ atstovai nurodė, kad e.receptai bus aptarnaujami visose tinklo vaistinėse Lietuvoje, apie tai informuos ant durų esantys lipdukai. Kitų didžiųjų tinklų – „Gintarinės vaistinės“, „Camelia“ ir „Benu“ atstovai pradžioje e.receptą priims prie didžiųjų šalies gydymo įstaigų esančiose vaistinėse.

Kitų šalių patirtis rodo, kad neverta planuoti skubiai pereiti prie visuotinio e. recepto naudojimo. Estijos e. recepto sprendimas buvo kuriamas 5 metus. Planuojama, kad Lietuvoje e.receptas visuotinai įsigalios iki 2018-ųjų kovo.

E.receptus naudoja Danija, Norvegija, Švedija, Suomija, Estija, Ispanija, Graikija, Jungtinė karalystė.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2015-11-02 10:56:21