Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai – parodos herojai

paroda_fotoKlaipėdos viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje atidaryta Jūrininkų ligoninės fotografijų paroda „Odė mediko kasdienybei“.

Ligoninės veiklos 20-mečiui ir artėjančiai Medicinos darbuotojų dienai skirtoje parodoje – 20 meninių fotografijų, kurių autoriai – keturi uostamiesčio fotografai: Robertas Gabrys, Vytautas Petrikas, Asta Esu ir Andrėjus Popovas.

Šios parodos idėja buvo spontaniška.

„1994 metais balandžio 9 dieną oficialiai duris atvėrė Jūrininkų ligoninė. Pastato istorija daugeliui žinoma puikiai, tačiau ji nėra tokia įdomi, kaip čia dirbančių žmonių istorija. Kilo idėja, jog ji galėtų būti įamžinta meninėse fotografijose“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga.

Fotografams buvo pasiūlyta surengti įstaigoje kūrybinę sesiją, o jos rezultatą įprasminti paroda, kuri būtų skirta balandžio pradžioje minimam ligoninės veiklos jubiliejui.

Pasiūlymo suintriguoti fotografai daugiau nei porą mėnesių varstė ligoninės palatų, operacinių, gydytojų kabinetų duris, gūžėsi koridoriuose, tyliai stebėjo ir fiksavo, fiksavo, fiksavo…

Parodos atidaryme fotografai tikino, kad darbas ligoninėje paliko neišdildomų įspūdžių, visiškai pakeitusių jų nuostatą ligoninių ir medikų atžvilgiu.

„ Visuomenėje susidariusi nuomonė, jog gydymo įstaigose viskas blogai, o ligoniai medikams nerūpi. Tačiau tai ką pamatėme, visiškai paneigė buvusį įsivaizdavimą. Matėme, kaip jaunos slaugytojos paliegusiu senoliu rūpinasi lyg savo tėvu, pajautėme, kokia atsakomybė tvyro operacinėse, supratome, kad medikai, tokie pat žmonės, kaip ir mes: valgo tokį pat maistą, pavargsta, mėgsta žiūrėti pro langą ir svajoti“, – sakė parodos kuratorius fotografas Vytautas Petrikas.

Paroda patenkinti ir medikai. Jie teigia, jog taip visuomenė turės progos pamatyti kitokį mediko portretą, nei jis piešiamas pastaruoju metu.

Odė mediko kasdienybei sukurta iš džiaugsmo šypsenos, rūpesčio raukšlės, išsigandusio žvilgsnio, kasdieninio nuovargio ir nesibaigiančios vilties.

Pačių Jūrininkų ligoninės medikų Gedimino Kundroto ir Artūro Razbadausko atliktomis fanfaromis į gyvenimą palydėta paroda viešojoje Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekoje veiks iki gegužės 5 d. Planuojama, jog po to ji pamatys pasaulio, atkeliaus į Vilnių, o vėliau grįš namo – į Klaipėdos jūrininkų ligoninę.

Jolanta Juškevičienė 
Viešųjų ryšių specialistė 
VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė 
tel. 8 46 491191 
mob. tel. 8 698 50451 
el.p. jolanta.juskeviciene@jurlig.lt

Paskutinį kartą atanujinta 2014-04-23 12:59:33