Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdos jūrininkų ligoninės veikla – skaidri

 Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir jos veikla vertinama palankiai. Ši įstaiga yra viena iš keturių, šiemet patekusių į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą skaidrių asmens sveikatos priežiūros įstaigų sąrašą.

Sveikatos apsaugos ministerija  atliko jai pavaldžių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vertinimą, kurio metu nustatytas jų atitikimas skaidrios įstaigos vardo suteikimo kriterijams, tai yra nustatyti korupcijos indeksai, atspindintys įstaigos viešumą ir atvirumą, korupcijos prevencijos priemonių vykdymą.

Siekiant didinti asmens sveikatos priežiūros įstaigų veiklos viešumą ir atvirumą bei pacientų informuotumą, ugdyti medicinos darbuotojų patikimumą, lojalumą ir sąžiningumą, motyvuoti elgtis visuomenę sąžiningai, pranešti apie korupciją, ministerija parengė skaidrios įstaigos aprašą, pagal kurį nurodyta, kokio pobūdžio korupcijos prevencijos priemonės ir kokiais būdais turi būti įgyvendinamos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

„Klaipėdos jūrininkų ligoninės interneto svetainėje, informaciniuose stenduose, monitoriuose pateikiama išsami informacija, nuo raginimo atsidėkoti medikams šypsniu, ar tvirtu rankos paspaudimu, iki informacijos, kur kreiptis, jei susiduriama su galimai korupcinio pobūdžio veikla, taip pat apie tai, kokia baudžiamoji atsakomybė gresia tiek pinigus siūlančiam, tiek imančiam asmeniui“, – vienas iš antikorupcinio pobūdžio veiklų įvardijo Ilona Bumblienė, įstaigoje atsakinga už korupcijos prevenciją.

Medikų bendruomenė taip pat yra susipažinusi, o be to jai visuomet po ranka dokumentų aplankai su visa svarbia antikorupcinio pobūdžio informacija, darbuotojų etikos kodeksu ir kt.

Jai pavaldžių asmens sveikatos įstaigų veiklą Sveikatos apsaugos ministerija pasirinktinai vertina kasmet iki kovo galo. Šiemet ji paskelbė keturias skaidrias asmens sveikatos priežiūros įstaigas, vieną kandidatę, tokiam vardui gauti. Viena įstaiga paskelbta turinti korupcinio pobūdžio veiklų pasireiškimo tikimybę. Kaip skaidri įstaiga Klaipėdos jūrininkų ligoninė buvo pripažinta ir 2016 metais.

Susidūrus su galimai korupcinio pobūdžio veikla Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, apie įvykį bet kuriuo paros metu galima pranešti pasitikėjimo telefonu (8 46) 491196, arba el. paštu korupcija@jurlig.lt 

Taip pat galima kreiptis į asmenį, atsakingą už korupcijos prevenciją Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – Iloną Bumblienę. Darbo metu ją galima rasti ligoninės administracijos 11 kabinete.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

 

 

Paskutinį kartą atanujinta 2018-04-10 12:11:37