Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdos jūrininkų medikai saugo savo ir jūsų širdis

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai Pasaulinę širdies dieną sėdo ant dviračių ir savo pavyzdžiu ragino klaipėdiečius gyventi sveikiau bei rūpintis širdimi – savo ir šalia esančių žmonių. Tokį dviračių žygį medikai organizavo jau tryliktą kartą.

„Širdies ir kraujagyslių ligų nemažėja, negana to, jos kasmet paliečia vis jaunesnius žmones. Tai labai neramina medikus, nes jų pareiga nėra tik gydyti jau segančius žmones. Mes siekiame, kad sergančiųjų būtų kuo mažiau ir savo pavyzdžiu rodome, ką daryti, kad būtume sveikesni“, – apie tradicinės akcijos svarbą sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Pirmųjų akcijų metu dviračiai būdavo įveikiami nedideli ruožai, o pastaraisiais metais medikų kolona keliaudavo centrine gatve per visą miestą – nuo  Klaipėdos jūrininkų ligoninės iki prekybos centro BIG. Šiemet nutarta dviračių takais važiuoti iki Karklės, o ten pasportuoti ir surengti sveiką pikniką.

Kasmet gausėja ir žygio dalyvių. Prie medikų prisijungia ne tik jų artimieji, bet ir pacientai, su savo šeimos nariais, sveikatos mokslus studijuojantys jaunuoliai, Klaipėdos jūrininkų ligoninės  bičiuliai, tiesiog sveikai gyventi norintys klaipėdiečiai.

Kasmet susiburiančia dviračių kolona džiaugėsi gydytojai kardiologai, pasak kurių, judėti yra būtina. Nuolatinis fizinis aktyvumas yra viena geriausių prevencinių priemonių, norintiems išvengti širdies ligų.
Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų.  Kasmet nuo jų  Lietuvoje miršta 23 tūkst. Žmonių, o mirtingumo nuo kraujotakos ligų rodiklis 2,3 karto viršija ES šalių vidurkį.  Beveik 30 proc. invalidumo ir apie 20 proc. visų apsilankymų sveiktos priežiūros įstaigose lemia širdies ir kraujagyslių ligos.

Per metus vien Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ambulatoriškai konsultuojama 15 tūkst., o stacionare gydoma 4 tūkst. pacientų, sergančių kardiologinėmis ligomis, kuriais rūpinasi 30 širdies ligų gydytojų, o šiomis ligomis sergantiems pacientams skirta per 100 lovų.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje jau daugiau nei du dešimtmečius teikiama specializuota šiuolaikiška kardiologinė pagalba, vienintelėje Vakarų Lietuvoje atliekamos širdies operacijos. Pernai čia įkurtas Miokardo infarkto diagnostikos ir gydymo centras užtikrina, kad aukščiausio lygio šiuolaikinę kardiologinę pagalbą laiku gali gauti ne tik klaipėdiečiai, bet ir atokiausiuose Vakarų Lietuvos pakraščiuose gyvenantys žmonės.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2018-10-01 15:19:50