Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Klaipėdos jūrininkų medikai – už sveiką širdį

IMG_3507

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai Pasaulinės širdies dienos išvakarėse sėdo ant dviračių ir savo pavyzdžiu ragino klaipėdiečius gyventi sveikiau bei rūpintis savo širdimi. Tokį dviračių žygį medikai organizavo jau dešimtą kartą.

„Širdies ir kraujagyslių ligų nemažėja, negana to, jos kasmet paliečia vis jaunesnius žmones. Tai labai neramina medikus, nes jų pareiga nėra tik gydyti jau segančius žmones. Mes siekiame, kad sergančiųjų būtų kuo mažiau ir savo pavyzdžiu rodome, ką daryti, kad būtume sveikesni“, – apie tradicinės akcijos svarbą sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Pirmųjų akcijų metu dviračiai būdavo įveikiami nedideli ruožai, o pastaraisiais metais medikų kolona keliauja centrine gatvę per visą miestą – nuo Klaipėdos jūrininkų ligoninės iki prekybos centro BIG ir įveikia 15 kilometrų atstumą.

Kasmet gausėja ir žygio dalyvių. Prie medikų prisijungia ne tik jų artimieji, bet ir pacientai, su savo šeimos nariais, sveikatos mokslus studijuojantys jaunuoliai, Klaipėdos jūrininkų ligoninės bičiuliai, tiesiog sveikai gyventi norintys klaipėdiečiai.

Kaip niekada iki šiol gausia dviratininkų kolona džiaugėsi Jūrininkų ligoninės Širdies aritmijų skyriaus vedėja dr. Sigutė Norkienė. Kardiologė įsitikinusi, kad didžiausias žmogaus priešas yra nejudra. Anot jos, judėti yra būtina. Nuolatinis fizinis aktyvumas yra viena geriausių prevencinių priemonių, norintiems išvengti širdies ligų.
Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų. Kasmet nuo jų Lietuvoje miršta 23 tūkst. Žmonių, o mirtingumo nuo kraujotakos ligų rodiklis 2,3 karto viršija ES šalių vidurkį. Beveik 30 proc. invalidumo ir apie 20 proc. visų apsilankymų sveiktos priežiūros įstaigose lemia širdies ir kraujagyslių ligos.

Per metus vien Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ambulatoriškai konsultuojama 15 tūkst., o stacionare gydoma 4 tūkst. pacientų, sergančių kardiologinėmis ligomis, kuriais rūpinasi 30 gydytojų kardiologų. Vien širdies ligomis sergantiems žmonėms įstaigoje skirta 114 lovų.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje jau daugiau nei du dešimtmečius teikiama specializuota šiuolaikiška kardiologinė pagalba, vienintelėje Vakarų Lietuvoje atliekamos širdies operacijos. Pernai čia įkurtas Miokardo infarkto diagnostikos ir gydymo klasteris užtikrina, kad aukščiausio lygio šiuolaikinę kardiologinę pagalbą laiku gali gauti ne tik klaipėdiečiai, bet ir atokiausiuose Vakarų Lietuvos pakraščiuose gyvenantys žmonės.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2015-09-28 10:30:49