Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Медична допомога українцям

Medicinos pagalba ukrainiečiams

Atmintinė skelbiama lietuvių, anglų, ukrainiečių bei rusų kalbomis.  Atmintinę rasite čia.

Klaipėdos širdies chirurgams – mokytojų pripažinimas

Klaipėdos jūrininkų ligoninė mini reikšmingą sukaktį. Prieš 20 metų joje buvo atlikta pirmoji širdies operacija – pusamžiui vyrui protezuotas aortos vožtuvas. Nuo tos dienos prasidėjo nauja širdies ligų gydymo era Vakarų Lietuvoje. Žmonės visapusiškos aukščiausio lygio pagalbos galėjo sulaukti arti namų.

Šiai progai paminėti Klaipėdos jūrininkų ligoninėje surengtoje konferencijoje dalyvavo  sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, profesoriai Vytautas Sirvydis, Rimantas Benetis, dr. Virgilijus Tarutis, būrys širdies chirurgų ir jų kolegų anesteziologų.

Sveikatos apsaugos ministras V.P. Andriukaitis klaipėdiečių drąsą kurti širdies chirurgiją uostamiestyje prieš 20 metų, kai šalį kamavo nepritekliai, ir į uostamiestį iš Vilniaus dirbti išvykusiai trijų jaunų kardiochirurgų komandą palygino su rašytojo Aleksandro Diuma herojų bebaimių muškietininkų drąsa.

„Jie kaip muškietininkai, neklausė, kiek yra priešų, bet sakė: parodykit kur yra priešas. Ir laimėjo. Klaipėda – jūrininkų miestas. Čia gyvena drąsūs, veržlūs žmonės, siekiantys plačių horizontų. Dėka jų drąsos ir darbštumo šiandien uostamiestyje ir Vakarų Lietuvoje turime aukšto lygio kardiochirurgiją ir dar prie viso to –  miokardo infarkto gydymo klasterį – kvalifikuotą pagalbą širdies ligomis sergantiems regiono gyventojams“, – klaipėdiečių pasiekimais džiaugėsi V. P. Andriukaitis.

Ministras padėkos raštus įteikė sukaktį mininčio Kardiochirurgijos skyriaus vedėjui Gediminui Kundrotui, gydytojams kardiochirurgams Gintautui Stankevičiui, Rimantui Lenkaičiui, skyriaus vyresniajai slaugytojai Rimai Šiaučiukėnei, perfuzininkei Vitai Tarulytei.

Nuo Kardiochirurgijos skyriaus gyvavimo pradžios čia dirbusius, ar iki šiol tebesidarbuojančius  kolegas Sandrą Srolienę, Daivą Levinskienę, Liną Daubaraitę, Vaivą Vitkutę,  Gediminą Jurgutį, Snieguolę Rimeikienę, Miariną Remeikienę, Aną Golikovą,Ritą Mažeikytę padėkomis apdovanojo ir ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Idėja įkurti uostamiestyje kardiochirurgijos skyrių prieš  daugiau nei 20 metų kilo Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriui dr. Jonui Sąlygai.

Dėl šios idėjos jam teko įrodinėti, kad tokios paslaugos Vakarų regione būtinos, teko ieškoti pinigų brangiai įrangai įsigyti ir prisivilioti širdies chirurgijos specialistų, galinčių ir gebančių prisiimti atsakomybę.

„Klaipėda, lyginant Lietuvos atstumus, buvo labiausiai nutolusi nuo Kauno ir Vilniaus širdies gydymo centrų. Kelionėse į juos buvo prarandama daug paciento gyvybei brangaus laiko. Dar blogiau – kelionėse buvo prarandamas ne tik laikas, bet ir gyvybės. Ėmiausi veiksmų, kad naujai kuriamoje ligoninėje atsirastų Širdies chirurgijos skyrius. Tik ką buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, viskam trūko lėšų, o aš Klaipėdoje norėjau kurti vieną brangiausių medicinos profilių. Tačiau mane šiame kelyje palaikė ir rėmė profesoriai Algimantas Marcinkevičius ir Vytautas Sirvydis. Profesionalams taip pat seniai kirbėjo mintis, kad šaliai reikia dar vieno – trečio – kardiochirurgijos centro“, – prisiminė J. Sąlyga.

V. Sirvydis padėjo suburti gydytojų, slaugytojų komandą, kuri nepabūgo palikti sostinę ir atvykti į Klaipėdą pradėti viską nuo pradžių. Didžioji dalis šios komandos iki šiol dirba Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

1994 metų gegužės 30 dieną vadovaujant profesoriui V. Sirvydžiui Klaipėdoje buvo atlikta pirmoji širdies operacija. Trys kardiochirurgai pradėjo operuoti vienoje operacinėje ir tai ne kasdien.

„Šiandien Klaipėdoje dirba penki širdies chirurgai, kurie kasdien operuoja dviejose operacinėse. Operacijų skaičius išaugo nuo 113 atliktų 1995 metais, iki 551 padarytos 2013-aisiais. Per pastaruosius trejetą metų operacijų skaičius stabilizavosi, o tai reiškia, kad širdies chirurgų darbo apimtis visiškai atitinka poreikį ir kiekybinė skyriaus plėtra jau pasiekta“, – sakė Kardiochirurgijos skyriaus vedėjas Gediminas Kundrotas.

Skyriuje planine tvarka pacientas išoperuojamas per porą savaičių, skubos tvarka nedelsiant – bet kuriuo paros metu.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Kardiochirurgijos skyriuje padaroma 20 procentų visų šalyje atliekamų širdies operacijų. Uostamiestyje neoperuojamos tik vaikų širdys ir neatliekamos transplantacijos. Visa kita širdies chirurgija čia yra, o gydytojai savo profesionalumu nenusileidžia kolegoms iš Vilniaus ar Kauno.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-06-09 13:50:55