Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Konferencijoje slaugytojos kalbėsis apie pacientų saugą

Ar pacientas visada saugus ligoninėje, kokios netikėtos grėsmės jo gali tykoti, kaip tinkamai slaugyti pacientą, kad šių grėsmių būtų išvengta? Tai klausimai, kylantys kiekvienoje pažangioje ir inovatyvių sprendimų ieškančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Su jais susiduria ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai, ypač slaugytojos. „Praktikinėje slaugytojos veikloje daugelį metų yra stebima viena opiausių sveikatos priežiūros praktikos problemų – tai pacientų saugumo garantas. Manau, kad slaugytojoms stokoja tinkamos informacijos ir supratimo, kaip šias problemas spręsti“, – sako Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė.

Siekiant pacientų saugos sveikatos priežiūroje, svarbu išmanyti pacientų saugos ir sveikatos priežiūros kokybės gerinimo metodus ir procesus bei taikyti juos praktiškai.

Todėl Klaipėdos jūrininkų ligoninė kartu su Klaipėdos universitetu organizuoja mokslinę –  praktinę konferenciją „Pacientų sauga ir pažangios slaugos gairės“. Konferencijoje bus kalbama apie tai, kokios šiandien yra specialistų žinios apie pacientų saugą, kaip ją valdyti, apie pacientų slaugos psichologinius ypatumus, pagarbą žmogui, taip pat apie medikų patiriamą priekabiavimą darbe.

„Slaugos kokybės gerinimas yra nuolatinis procesas, ugdantis ir pačios organizacijos kultūrą ir yra pagrįstas nuomone, kad nuolatiniu tobulėjimu, komandos darbu ir dėmesio pacientui sutelkimu galime pasiekti puikių sveikatos priežiūros rezultatų. Taip pat, manau, kad metodų ir priemonių, padėsiančių spręsti sveikatos priežiūros sistemos gerinimo ir pacientų saugos klausimais, mokymas ir mokymasis – neatskiriama pokyčių įgyvendinimo dalis. Efektyvus klaidų rizikos valdymas – esminis pacientų saugos mokymo elementas, kuris gali sumažinti riziką ir klaidas teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas“, – įsitikinusi A.Smagurienė.

Konferencija, į kurią kviečiami visų profilių slaugos specialistai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, socialiniai darbuotojai vyks 2016 m. kovo 18 d. 14 val. Klaipėdos universiteto Aula Magna korpuso 2 auditorijoje (PC „Studlendas, Herkaus Manto g. 84, Klaipėda).

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2016-03-09 14:13:37