Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Liga, pacientas ir medikas – menininko akimis

 

   

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje veikia meno projekto „Perspektyvos“ paroda, kurioje eksponuojami lietuvių autorių darbai, nutapyti remiantis gydytojo ir paciento emocijomis gydant kepenų ligas. „Perspektyvos“ – tai tarptautinio meno projekto dalis.

Dar 2014 m. 150 menininkų iš daugiau nei 80 šalių inicijavo tarptautinį projektą, kurio idėja – paciento ir menininko susitikimas, po kurio menininkas savo kūrinyje pavaizduoja ligos sukeltus paciento išgyvenimus. Pasitelkus meno kalbą buvo siekiama skleisti žinią apie hepatito C infekciją teik tarp medikų, tiek ir visuomenėje, bei aktualinti šios ligos padarinius sveikatos priežiūros sistemą valdančioms institucijoms.

Tarptautinės iniciatyvos dalimi tapo ir jau trejus metus besitęsiantis lietuvių meno projektas „Perspektyvos“.

2015 m. į kvietimą prisijungti prie pirmojo projekto etapo „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš“ atsiliepė 16 menininkų iš Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto. Ši iniciatyva buvo įgyvendinta kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų profesoriais ir gydytojais, padėjusiais pacientams ir menininkams suprasti ligą bei meno kalba parodyti sergančiojo emocijų spektrą – nuo baimės ir nevilties iki tikėjimo, kad galima pasveikti.

2016 m. projektas tęsėsi. Jo antrojo etapo „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir pasveikęs aš“ pagrindinė idėja buvo meninės raiškos priemonėmis pavaizduoti pasveikusių nuo hepatito C pacientų emocijas: begalinį džiaugsmą, optimizmą, pasitikėjimą ir visiškai pasikeitusią gyvenimo kokybę. Šiame projekto etape dalyvavo 17 menininkų iš VDA Kauno fakulteto, LSMU Kauno klinikų gydytojai ir nuo hepatito C išgiję pacientai.

2017 m. įvykusio trečiojo projekto etapo „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir realybė gydytojų akimis“ tikslas – meninės raiškos priemonėmis išreikšti gydytojų mintis, jausmus, įžvalgas ir emocijas, susijusias su inovatyvia terapija. Pasitelkę naujausius būdus gydytojai gali visiškai išgydyti hepatitu C sergančius pacientus. Trečiajame etape dalyvavo 15 VDA Kauno fakulteto menininkų. Bendradarbiaujant su LSMU Gastroenterologijos klinikų ir VUL Santaros klinikų Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriaus gydytojais, meno kūriniuose pavaizduotas emocinis dualumas – gydytojų emocijos iki inovatyvios terapijos, kurios dėka pacientai visiškai išgydomi.

Paroda Klaipėdos jūrininkų ligoninėje veiks iki vasario 22 dienos.

 Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2018-01-11 16:07:07