Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Ligoniai stiprybės semsis atnaujintoje koplytėlėje

IMG_9729  IMG_9718

Klaipėdos jūrininkų ligoninė Pasaulinę ligonių dieną savo pacientams ir darbuotojams atvėrė atnaujintos koplytėlės duris. Ją šventindamas Telšių vyskupas Jonas Boruta neabejojo, kad ligoniai ir medikai čia galės pasisemti dvasinės stiprybės ir vilties.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje koplytėlė veikia jau daugiau nei du dešimtmečius. Per šį laiką keitėsi jos vieta ir dydis. Pradžioje koplyčia buvo maža patalpėlė ligoninės septintame aukšte, vėliau, žmonių patogumui, buvo perkelta į erdvesnes patalpas pirmame aukšte.

Ligonių pamėgta dvasinės atgaivos vieta per daugiau nei dešimtmetį nusidėvėjo, todėl buvo imtasi atnaujinimo darbų. Šiek tiek pakeitus išplanavimą ir meniškai atnaujinus ji ir vėl atvėrė duris.

Skulptorius Arūnas Sakalauskas koplytėlę papuošė Nukryžiuotojo Jėzaus ir Mergelės Marijos skulptūromis, čia patobulintas apšvietimas, įrengta patogesnė ligoniams ir erdvesnė klausykla.

Ligoninės darbuotojams ir pacientams koplytėlė atvira nuolatos, o kartą per savaitę joje aukojamos šv. Mišios.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės kapelionas Saulius Stumbra teigia, jog gydymo įstaigose veikiančios koplytėlės jau nieko nebestebina. „Ligoje, skausme ir abejonėje tikėjimas yra daugelio žmonių dvasinis ramstis“, – neabejoja kapelionas.

Atnaujintą koplytėlę pašventinęs, mišias už ligonius aukojęs ir palatose laiminęs žmones Telšių vyskupas Jonas Boruta linkėjo neprarasti tikėjimo ir stiprybės.

„Pasaulinė ligonių diena pas mus minima jau beveik dešimtmetį. Panašiai tiek pat metų šia proga mišias ligoninėje aukoja Telšių vyskupas Jonas Boruta. Esame dėkingi dvasininkams, kad čia atvykę parodo dėmesį kenčiančiam ir abejojančiam, suteikia drąsos bijančiam ir vilties, besigrumiančiam su klastinga liga“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Jis dėkojo ir šv. Mišias kasmet sutaurinančiam Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mišriam chorui, kurio atliekamos giesmės suvirpina jautriausias besimeldžiančiųjų sielos stygas.

Pasaulinė ligonių diena minima nuo 1992 metų Popiežiaus Jono Pauliaus II iniciatyva. Kiekvienais metais pasaulio visuomenė raginama nelikti abejinga sergančiųjų kančioms, apmąstyti, ką žmogui reiškia sveikata, darna su savimi ir supančiu pasauliu. Šiemet Popiežius Pranciškus skelbia, kad minint Pasaulinę ligonių dieną, turime į viską žvelgti širdies išminties požiūriu: „Širdies išmintis yra tarnystė artimui. Žmonės, esantys prie ligonių, kuriems reikia nuolatinės pagalbos, yra akys aklam, kojos luošam. Mūsų pasaulis kartais pamiršta ypatingą vertę, kurią turi prie ligonio lovos praleistas laikas“. Pasak popiežių, visi ligoniai ir tie, kurie jais rūpinasi, patys patirdami kančią, gali priimti ir puoselėti tikrąją širdies išmintį.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2015-02-12 10:36:59