Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Ligoninė pagerbė savo profesijos lyderius

Klaipėdos jūrininkų ligoninė puoselėja tradiciją – savo gimtadienio proga išskirtiniu „Profesijos lyderio“ ženklu apdovanoti darbuotojus, pelniusius pacientų ir kolegų pripažinimą.

Prieš 23-ejus metus, balandžio 9-ąją, daugelis čia dirbančiųjų pradėjo naują kelią į profesionalumą, pripažinimą, partnerystę, kūrė ne tik naujas kokybiškas paslaugas, naujus skyrius bet ir naują bendruomenę.

Šiandien Klaipėdos jūrininkų ligoninės stacionaruose per metus gydosi per 19 tūkstančių pacientų, ligoninės ambulatorinių konsultacijų skyriuose pacientai konsultuoti daugiau nei 145 tūkst. kartų. Ligoninėje vien pernai atlikta daugiau nei 5000 operacijų, iš jų – 508 širdies, o operacinis aktyvumas vidutiniškai siekė beveik 92 procentus. Lovų fondo panaudojimas buvo 307,8 dienos. „Pasiteisino ir ligoninėje įsteigto  ūminio miokardo infarkto su ST segmento pakilimu diagnostikos ir gydymo centro veikla. Kasmet gydome vis daugiau tokių pacientų. 2016 metais jų gydyta 550, o pavyzdžiui 2013 m. – 380. Dar iškalbingesnė ūminio galvos smegenų insulto diagnostikos ir gydymo centro veikla. Pernai gydyti 336 insultu sergantys pacientai, atlikta 149 sisteminių intraveninės trombolizės, 34 trombektomijos, kai tuo tarpu 2013 metais gydyta 152 insultu sergantieji, atlikta 14 trombilizių ir 4 trombektomijos“, – džiaugėsi  Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė po šešerius metus trukusių statybų duris atvėrė 1994 metų balandžio 9-ąją.  Minėdama savo 20 metų sukaktį įstaiga nutarė esanti pakankamai subrendusi, kad galėtų deramai įvertinti čia dirbančių žmonių pasišventimą ir įsteigė „Profesijos lyderio“ apdovanojimą.

Iš aukso ir sidabro pagaminti, emaliu puošti “Profesijos lyderio” ženklai už įkvepiantį pasišventimą profesijai, neišmatuojamą atsakomybę, nesavanaudišką nuoširdumą ir  kolegų pripažinimą šiemet įteikti gydytojąi kardiologei Aldonai Dragašienei ir bendrosios praktikos slaugytojai Irenai Virginijai Erentrautienei, taip pat ligoninės vadovui J.Sąlygai.

A.Dragašienė Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dirba 50 metų. Jai ši įstaiga buvo pirmoji ir tokia tebėra iki šiol. Buvusi gydytoja terapeutė, poliklinikos vedėja, Terapijos skyriaus vedėja, Kardiologijos skyriaus vedėja, šiandien ji – pacientų ir kolegų vertinama gydytoja kardiologė.

I.V.Erentrautienė prieš 45-erius metus baigusi Kauno medicinos mokyklą atvyko į Palangos ligoninę, kur per dešimtmetį užsitarnavo ne tik pacientų, bet ir kolegų pripažinimą. Ji tapo Palangos ligoninės, vėliau – Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vyresniąja slaugytoja ir šias pareigas eina iki šiol.

Suburti lyderių komandą, išauginti lyderius gali tik lyderis. Toks yra Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius J.Sąlyga. 38 metus dirbantis šioje ligoninėje, iš kurių 25-erius jai sėkmingai vadovauja. Šis žmogus kūrė ligoninės sėkmę: išgelbėjęs nuo užkonservavimo, ekonominės blokados metu rado lėšų moderniausiai įrangai, įsteigė vienintelius skyrius Vakarų Lietuvoje, prisikvietė profesionalų komandą iš Vilniaus. Šiandien jis kiekviena savo kolegų skatina tapti lyderiu.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės „Profesijos lyderio“ ženklais jau yra apdovanoti gydytojai kardiochirurgas Gediminas Kundrotas, nefrologė Janina Priluckienė, kardiologas Valentinas Jokšas, hematologas dr. Romualdas Jurgutis, pulmonologė Margarita Vitkauskienė, vyresnioji medicinos mikrobiologė Bronė Laurinėnienė, slaugytojos Angelė Musijenkienė, Vilma Mockienė, Irena Viskontienė, ilgiausiai ligoninėje dirbanti darbuotoja, medicinos technikė Janina Stankevičienė.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2017-04-07 10:01:56