Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Skubi pagalba
(8 46) 49 10 19

Медична допомога українцям

Medicinos pagalba ukrainiečiams

Atmintinė skelbiama lietuvių, anglų, ukrainiečių bei rusų kalbomis.  Atmintinę rasite čia.

Ligoninė teisi: laukimo eilėje galima pasirinkti tik gydytojo specialybę, bet ne gydytoją

2022 m. rugsėjo 30 d. LRT laidoje „Panorama“ buvo pateikta informacija „LRT girdi. Ribojama teisė rinktis gydytoją“, kurioje buvo kalbama apie pacientų išankstinę registraciją VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

Vertinant pateiktos informacijos visumą šioje laidoje buvo padaryta išvada apie pacientų išankstinės registracijos VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje tvarkos galimus pažeidimus.

Pažymėtina tai, kad tokia išvada yra nepagrįsta, neatitinka tikrovės bei yra tendencinga ir klaidinanti, kenkianti mediko prestižui ir dalykinei ligoninės reputacijai.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė daro viską, kad planinės pagalbos laukiantys pacientai pas gydytoją patektų kuo skubiau, ieško naujų būdų ir galimybių palengvinti registracijos procesą.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje yra sudaryta galimybė registruojantis pasirinkti norimą bet kurios specialybės gydytoją. Tačiau pas kai kuriuos specialistus (dažniausiai pas kardiologus, hematologus ir neurologus) talonų nepakanka. Tokiais atvejais pacientai registruojami į laukimo eilę ir būna garantuoti, kad ateityje taloną tikrai gaus.

Tokią pacientų registravimo asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti tvarką reglamentuoja LR Sveikatos apsaugos ministro 20018-07-16 įsakymas „Dėl pacientų registravimo asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti tvarkos aprašo patvirtinimo“. Šis įsakymas numato, kad esant paskelbtam paslaugų teikimo grafikui (tai yra, kai yra talonų), pacientas gali rinktis gydytoją, o nesant paskelbtam paslaugų teikimo grafikui (kai talonų nebėra) – pacientas registruojamas į laukiančiųjų sąrašą, kai nenurodomas  konkretus gydytojas.

Laukimo eilė daugeliui palengvina patekimą pas gydytoją, tačiau turi vieną trūkumą – E.sveikata sistemoje veikianti Išankstinės pacientų registracijos (IPR) sistema, kurią administruoja Registrų centras, neleidžia pasirinkti pageidaujamą gydytoją, nes nėra suskurta ir įdiegta tokia funkcija. Galima pasirinkti paslaugą, o ne gydytoją ( kaip ir nurodoma minėtame 2018 m. Sveikatos apsaugos ministro įsakyme).

Norėdami  pagrįsti savo teiginius, šiandien, spalio 3 dieną, kreipėmės į Registrų centrą. Juos patvirtino šią sistemą administruojančio Registrų centro E.sveikatos skyriaus produkto vadovė Jolita Kiaušienė: „Patvirtinu, kad šiuo metu IPR IS funkcionalumas yra toks, kad pacientas į eilę yra statomas paslaugai gauti. Galimybės stoti į eilę pas konkretų gydytoją nėra. IPR IS vystymo projekte yra numatoma plėsti pastatymo į eiles funkcionalumą, tačiau tik tuo aspektu, kad pacientas į eilę galės atsistoti pats (šiuo metu tokios galimybės nėra, tai atlieka SPĮ specialistas). Primenu, kad IPR IS Valdytojas yra SAM, o RC yra IPR IS tvarkytojas“ (laiško kopija pridedama).

Tai duodama interviu LRT išsamiai paaiškino ir ligoninės Ambulatorinių konsultacijų skyriaus vedėja Nijolė Rimdžiuvienė. Tačiau jos paaiškinimas buvo ignoruojamas, iš konteksto ištraukiant teiginį, kuris turėjo pagrįsti reportažo sumanymą.

Tuo vadovaujantis, tendencingai buvo pateikti klausimai ir Sveikatos apsaugos ministrui bei buvusiam ministrui, kurių atsakymai bei reportažo turinys suponavo į prastą ligoninės darbo organizavimą, o ne E.sveikata sistemos trūkumus.

Taip buvo pakenkta mediko prestižui ir ligoninės dalykinei reputacijai, todėl kreipėmės į LRT generalinę direktorę, LRT TV naujienų tarnybos vadovę bei reporteres, dar kartą išdėstydami registracijos pas gydytojus tvarką ir galimybes.

Manome, kad visuomeninis transliuotojas turėtų išlikti objektyvus, vengti tendencingumo ir atspindėti tiesą. Būtent tokiu transliuotoju ir laikėme LRT.

Todėl tikimės, kad LRT pratęs šią aktualią temą ir objektyviai pažiūrės į kylančią problemą.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Reportažą galite klausytis čia: https://bit.ly/3E8ET9z

 

Paskutinį kartą atanujinta 2022-10-03 16:38:22