Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Медична допомога українцям

Medicinos pagalba ukrainiečiams

Atmintinė skelbiama lietuvių, anglų, ukrainiečių bei rusų kalbomis.  Atmintinę rasite čia.

Ligoninėje – moderniausia įranga alpimo priežasčiai tirti

Klaipėdos jūrininkų ligoninė pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse įsigijo nepertraukiamą neinvazinę kraujo spaudimo ir hemodinamikos registravimo sistemą, kuri padės medikams nustatant neaiškią paciento  sinkopės (apalpimo) priežastį.

Sinkopė – praeinantis sąmonės netekimas dėl galvos smegenų kraujotakos sutrikimo, kurio priežasčių yra daug, tačiau jas nustatyti dažnu atveju yra sunku.  Naujoji įranga bus naudojama pasyvios ortostazės mėginiu, kurio metu atliekama nuolatinė paciento hemodinaminių parametrų bei elektrokardiogramos (EKG) stebėsena ramybės ir tyrimo metu.

Didžiausias šios modernios sistemos pranašumas, lyginant su ankstesne, yra tai, kad arterinis kraujo spaudimas matuojamas nuolatinai ir leidžia nuspėti ko tikėtis. Tuo tarpu arterinio kraujo spaudimo matavimas ant žasto užtrunka, o šio tyrimo metu svarbi kiekviena sekundė.

Tyrimo metu matuojamas sistolinis, diastolinis ir vidurinis kraujo spaudimas, širdies išstūmimo tūris, elektrokardiograma. Visi parametrai atvaizduojami grafine ir skaitmenine forma.

Gavus paciento tyrimo rezultatus galima diferencijuoti sinkopės priežastį.

Naujuoju išmaniu prietaisu dirbsiančios gydytojos kardiologės Ernesta Monkūnienė ir Eglė Drebickaitė bei slaugytoja Virginija Stirbienė jau tyrė pirmuosius pacientus.

Kol kas naujuoju aparatu prireikus tiriami Klaipėdos jūrininkų ligoninėje besigydantys pacientai. Jiems tokį tyrimą dažniausiai skiria gydytojai kardiologai ar neurologai.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2022-10-20 15:14:10