Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Ligoninės leidinys – knygos konkurse

Klaipėdos jūrininkų ligoninės išleistas meno albumas  „Ars Vitae“  dalyvauja konkurse „Klaipėdos knyga 2017“.   Pernai išleistame albume sudėti Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkų darbai  per pastarąjį dešimtmetį dovanoti ligoninei.

Dailininkės Sofijos Kanaverskytės iniciatyva gimusios ligoninės ir menininkų draugystės vaisius – jau du dešimtmečius meno kūriniais dabinamos ligoninės erdvės. Klaipėdos jūrininkų ligoninės skyrius, palatas, kabinetus, fojė šiandien puošia 580 tapybos, grafikos, skulptūros darbų, kuriuos sukūrė 120 menininkų.

Neatsitiktinai ligoninė yra vadinama labiausiai mieste lankoma meno galerija. Čia  menu gėrisi ne tik medikai, įstaigos svečiai, pacientus lankantys artimieji, bet ir ligoniai, neslepiantys, kad graži aplinka yra lyg sveikatos piliulė, mažinanti ligoninėse neišvengiamai patiriamus emocinius išgyvenimus.

„Pirmąjį mūsų draugystės su menininkais dešimtmetį vainikavo meno albumas „Ars vitae“. Per antrąjį dešimtmetį sukaupta dar didesnė meno darbų kolekcija, kurią laikėme savo pareiga įamžinti antrajame albume. Tikimės, kad mūsų draugystė nenutrūks. Bus trečias dešimtmetis, bus ir trečias albumas“, – apie poreikį išleisti savotiškus meno kolekcijos katalogus pasakojo Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Su Klaipėdos jūrininkų ligoninėje sukaupta meno kolekcija klaipėdiečiai gali susipažinti ne tik ligoninėje, bet ir kitose miesto erdvėse, kur rengiamos parodos. Šį kartą dalis kolekcijos bus pristatoma Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.Janonio g. 9). Paroda veiks iki vasario 28 d.

„Klaipėdos knygos 2017“ rinkimuose už albumą „Ars viate II“ galite balsuoti čia: http://www.biblioteka.lt/lt/projektai/klaipedos-knyga/balsavimas?device=desktop

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2018-02-05 13:32:42