Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Skubi pagalba
(8 46) 49 10 19

Медична допомога українцям

Medicinos pagalba ukrainiečiams

Atmintinė skelbiama lietuvių, anglų, ukrainiečių bei rusų kalbomis.  Atmintinę rasite čia.

Ligoninės slaugytojos stebino talentais

Klaipėdos jūrininkų ligoninė Tarptautinę slaugytojų dieną paminėjo atskleisdama ne tik profesinius savo darbuotojų talentus. Įstaigoje surengta slaugytojų ir jų padėjėjų rankdarbių paroda, visą dieną čia viliojusi ne tik kolegas, bet ir pacientus.

„Darbe slaugytojos kasdien demonstruoja savo žinias, kompetenciją ir puikius profesinius gebėjimus. Už tai jos vertinamos tiek kolegų gydytojų, tiek pacientų. Tačiau retas žinome, kokiais talentais jos yra apdovanotos. Pasižiūrėjus kolegių rankdarbius nesunku įžvelgti, kiek jiems reikėjo meilės, kruopštumo ir kantrybės. Tų pačių žmogiškųjų savybių, kurios mums būtinos ir darbe“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė.

Daugiau nei 70 ligoninės slaugytojų ir jų padėjėjų įstaigos posėdžių salėje eksponavo kelis šimtus mezgimo, nėrimo, vėlimo, siuvimo, tapybos ant šilko darbų, siuvinėjimo ir kiaušinių marginimo, dekupažo meną, papuošalus iš kaspinų, akmenų, karoliukų, kailio, odos. Čia buvo lankstinių iš popieriaus ir netgi poezijos posmų.

Megztiniai, kepuraitės, kojinaitės, riešinės, šilko suknelės, piešti ir kryželiu siuvinėti paveikslai, žaislai, staltiesėlės ir servetėlės, kalėdiniai žaislai ir dekoracijos – moterų galimybės atrodė neribotos.

Viena slaugytoja pademonstravo, kad gerų ir įdomių dalykų galima padaryti ne tik iš brangios žaliavos, bet ir nekenksmingų medicinos atliekų. Jos dėka tuščia putplasčio dėžė, kokiose atgabenami vaistai, tapo visai patogiu pufu, o ant virvelės suverti lašinių sistemų kamštukai – spalvingomis užuolaidomis.

„Man buvo didžiulė staigmena ir malonumas išvysti tiek puikių rankdarbių. Didžiuojuosi, kad mūsų ligoninėje dirbančios slaugytojos ne tik aukšto lygio, puikiai savo darbą išmanančios ir už tai vertinamos profesionalės, bet ir tokios išradingos, kūrybingos ir talentingos asmenybės“, – džiaugėsi Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Jis įsteigė asmeninius prizus – savo fotografijų albumą „Jūra nepozuoja“ – penkioms išradingiausius, išskirtinius ir daugiausiai kruopštumo reikalaujančius rankdarbius parodoje pristačiusioms slaugytojoms ar jų padėjėjoms.

Visi parodoje dalyvavę ligoninės skyriai ir jų darbuotojai taip pat sulaukė dovanų.

Visuose Klaipėdos jūrininkų ligoninės padaliniuose dirba 471 slaugytoja, iš kurių – 46 Palangos departamente, 64 – Psichiatrijos departamente Švėkšnoje, 349 Klaipėdoje.

Klaipėdos stacionare dirbančių slaugytojų vidutinis amžius – 44 metai. Daugiausiai slaugytojų priklauso 40-50 ir 50-60 metų amžiaus grupėms, mažiausiai yra slaugytojų, vyresnių nei 60 metų. Vyriausiai ligoninės stacionare dirbančiai slaugytojai – 68, jauniausiai – 22 metai.

Kasmet gegužės 12 d. Tarptautinė slaugytojų diena minima Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil garbei per jos gimimo dieną. Krymo karo metu F. Naitingeil Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmoji slaugių kursų rengėja Anglijoje.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2016-05-19 10:48:01