Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE ATNAUJINTOS MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS: AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS (PIRMENYBĖ TEIKIAMA NUOTOLINĖMS KONSULTACIJOMS), PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS. NUO BIRŽELIO 17 D. ATŠAUKUS KARANTINĄ LIEKA VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOS SITUACIJOS REŽIMAS. TODĖL VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE BUVO NUMATYTI DĖL KARANTINO, TARP JŲ IR PACIENTŲ LANKYMO, LIEKA GALIOTI. 

Medicinos istorijos fragmentai – senose fotografijose

Po Lietuvą keliaujanti unikali fotodrobių ekspozicija „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“ jau eksponuojama Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Pasak jos organizatorių – Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA)– paroda unikali tuo, kad joje galima pamatyti, kaip prieš 100 metų atrodė pacientų bei gydytojų bendravimas.

Parodos nuotraukose  atskleidžiami medicinos pagalbos nepriklausomoje Lietuvoje 1918–1940 m. fragmentai.

Surengtoje parodoje galima rasti nuotraukų, iliustruojančių minėtu laikotarpiu padėtus rūpinimosi žmonių sveikata pagrindus ir atskleidžiančius to laikmečio medikų santykius su pacientais. Siekiama parodyti, kaip specifiniame gydymo įstaigos interjere, kuriame yra ne tik mediko kėdė ar paciento lova, bet ir įranga, instrumentai, jautėsi nuotraukose užfiksuoti žmonės.

Rūpestis žmonių sveikata anuomet buvo reiškiamas ne tik valstybės institucijų dokumentuose – tuo laikotarpiu buvo pradėta kurti  sveikatos draudimo sistema, orientuota visų pirma į nepasiturinčiųjų sveikatos apsaugą.

Iš senų nuotraukų į mus žvelgia medikai ir pacientai – ir rimti, ir susirūpinę, ir linksmai nusteikę. Kai kurios įamžintos vietos – ligoninės ir pacientų priėmimo kabinetai dar nėra identifikuotos.

Po įvairias gydymo įstaigas keliaujančioje ekspozicijoje 15 fotodrobių, kuriose pavaizduoti Kauno, Šiaulių, Kupiškio, Marijampolės, Vilkaviškio, Kalvarijos ligoninių ir kitų gydymo įstaigų medikai, medicinos seserys bei pacientai. Ekspozicija apima dalį nuotraukų iš virtualios archyvinių nuotraukų parodos „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“.

Organizatoriai kviečia žmones nuotraukose užfiksuotas vietas , gydytojus, pacientus, kreiptis į LCVA.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2019-06-10 14:33:28