Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Medicinos patriarchas nutarė pailsėti

IMG_0336IMG_0303

 

Daugiau nei pusę amžiaus paskyręs medicinai, dr. Romualdas Jurgutis nusprendė pasitraukti iš aktyvios praktikos ir atsidėti poilsiui bei pomėgiams. Klaipėdos jūrininkų bendruomenė medicinos patriarchą ir savo mokytoją į užtarnautą poilsį išlydėjo su jauduliu ir viltimi, jog prireikus visada galės kreiptis išmintingo patarimo.

„Pavasario pabaiga, vasaros pradžia toks metas, kai mokiniai palieka savo mokytojus. Tačiau būna ir atvirkščiai – mokytojai palieka savo mokinius, tačiau jie lieka jų širdyse ir atmintyje“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Diagnostikos skyriaus vedėjas Giedrius Šimulionis.

Jis, kaip ir daugybė ligoninės medikų, džiaugėsi, jog savo kelyje sutiko tikrą mokytoją: griežtą, bet žmogišką. Jo pagalba ir išmintis buvo labai svarbi dešimtims gydytojų, laboratorijos darbuotojų, slaugytojų.

„Jūs darėte didelių darbų, išdalijote save ne tik pacientams, bet ir kolegoms. Savo pavyzdžiu bei įkvėpimu telkėte juos, uždegėte naujiems siekiams, atvėrėte naujus kelius, juos parodėte ir pastūmėjote rinktis teisingą. Jūs pats buvote daugelio kelias, buvote viltis. Jūs buvote mokytojas. Visada prisimename ir vertiname jūsų indėlį į Klaipėdos jūrininkų ligoninės istoriją. Buvote, esate ir liksite jos dalimi. Linkime jums sveikatos ir kuo ilgesnio likimo suteikto laiko toliau dalintis savo išmintimi su kitais“, – teikdamas atminimo dovaną sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Jis prisiminė, kaip prieš du dešimtmečius, statant naują ligoninę, R.Jurgučio išmintis ir įžvalga padėjo sukurti visiškai kitokią ligoninės skyrių struktūrą, kuri pasiteisina iki šių dienų.

R.Jurgučio iniciatyva ligoninėje buvo įkurtas ir vienintelis Vakarų Lietuvoje Onkohematologijos skyrius, Hemofilijos centras, kuriems ilgą laiką jis pats ir vadovavo. Gydytoją pagrįstai galima vadinti medicinos patriarchu. Savo profesijai jis buvo ištikimas 53-ejus metus. Dirbęs visose trijose uostamiesčio ligoninėse, pastaruosius 21-erius metus jis atidavė Klaipėdos jūrininkų ligoninei.

Nors medikas iš aktyvios profesinės veiklos pasitraukė, prisipažino, jog ligoninę palikti jam sunku, tad žadėjo kartkartėmis aplankyti kolegas ir domėtis, kaip jiems sekasi. Tai padaryti nebus labai sudėtinga – ligoninėje liko dirbti du jo sūnūs ir dukra.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2014-06-02 15:39:23