Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Medicinos studentai ateitį sietų su Jūrininkų ligonine

 

DSC_0379  DSC_0394

Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra viena geidžiamiausių sveikatos priežiūros įstaigų, su kuria jaunieji medikai norėtų susieti savo profesinę karjerą. Tai paaiškėjo Kaune Lietuvos sveikatos mokslų universiteto surengtose „Karjeros dienose 2015“ .

Vieno populiariausių šalies universiteto absolventams skirtame renginyje dalyvavo ne viena sveikatos priežiūros įstaiga, tarp jų – ir Klaipėdos jūrininkų ligoninė. Jos stendą užplūdę studentai teiravosi apie vasaros praktiką, internatūros, rezidentūros galimybes, domėjosi specialistų poreikiu ligoninėje.

Juos domino kardiologijos, angiochirurgijos, ginekologijos, chirurgijos, radiologijos, anesteziologijos-reanimatologijos, gastroenterologijos, terapijos profiliai. Ligoninę mielai rinktis pageidautų ir stomatologai, infektologai, otorinolaringologai, endokrinologai, tačiau Jūrininkų ligoninėje šių sričių gydomojo profilio paslaugų neteikia, tad ir specialistų nereikia.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Karjeros centro vadovas dr. Kęstutis Mažeika sakė, kad jau ne vienerius metus rengiamos karjeros dienos yra skirtos ne tik studentams, bet ir ligoninėms, sveikatos priežiūros centrams, ieškantiems praktikantų ar nuolatinių darbuotojų.

„Šalies regionuose vis dar trūksta tam tikrų sričių specialistų, o mūsų įstaigos tikslas yra užtikrinti Lietuvos rinkos poreikius. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto strategija, kad ir kas ką besakytų, yra parengti specialistus Lietuvai, o ne užsieniui“, – sakė K.Mažeika.

Jis džiaugėsi, kad 96 proc. pernykščių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto absolventų dirba pagal specialybę, tačiau 6-7 proc. visų baigusiųjų yra bedarbiai.

„Išanalizavus priežastis paaiškėjo, kad dalies bedarbių medikų netenkino siūlomas darbo užmokestis, ypač rajonuose, dalis darbo ieškotis šiuo metu negali dėl šeimyninių priežasčių, nes augina vaikus“, – pasakojo K.Mažeika.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė, kaip klinikinė praktikos bazė, yra sudariusi sutartis su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Vilniaus, Klaipėdos universitetais ir kitomis aukštosiomis mokyklomis. Su Lietuvos sveiktos mokslų universitetu ir Vilniaus universitetu yra sudariusi studentų internų ir rezidentų rengimo sutartis.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra praktikos bazė ir užsienio šalių studentams. Tai įmanoma pagal trišalę sutartį su ligonine,  Klaipėdos universitetu ir vienu iš užsienio universitetų. Jūrininkų ligoninėje mokėsi Gruzijos Aeti, Azerbaidžano Astanos medicinos universitetų studentai.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2015-02-25 14:52:31