Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Medikai sutelkė žygiui už širdį

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai artėjančią Pasaulinę širdies dieną pasitiko ant dviračių. Jau 11-ajį kartą subūrę savo šeimos narius, draugus, pacientus, jų artimuosius, savo partnerius dviračiais nuvažiavo per visą miestą, skleisdami žinią, jog kiekvienam reikia nedelsiant pradėti rūpintis savo širdimi.

„Šių dienų įvykiai rodo, kad mes privalome dar labiau būti socialiai atsakingais už širdies ligų prevenciją. Tad mūsų renginio tikslas – perspėti gyventojus, kad širdies ligos yra svarbiausia mirčių priežastis visame pasaulyje, bei atkreipti visuomenės dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą“, – akcijos svarbą pristatė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų.  Kasmet nuo jų  Lietuvoje miršta daugiau nei 23 tūkst. žmonių. Deja, bet šis skaičius nemažėja, o mirtingumo nuo kraujotakos ligų rodiklis 2,3 karto viršija ES šalių vidurkį.  Beveik 30 proc. invalidumo ir apie 20 proc. visų apsilankymų sveiktos priežiūros įstaigose lemia širdies ir kraujagyslių ligos.

„Per metus vien Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dėl širdies ligų gydosi per 4 tūkst., o ambulatoriškai konsultuojame per 15 tūkst. pacientų. Kasmet priimame vis daugiau kardiologų, tačiau eilės pas juos netrumpėja. Širdies ligomis sergančiais pacientais mūsų įstaigoje rūpinasi 28 gydytojai ir 74 slaugytojos. Ligoninėje teikiamos visapusiškos kardiologijos paslaugos, pradedant kardiologinių susirgimų diagnostika ir baigiant širdies operacijomis. Ligoninė yra įsigijusi inovatyvią diagnostikos ir gydymo įrangą, todėl čia patekusiems pacientams laiku galima nustatyti diagnozę ir laiku pradėti gydymą,“ – sakė J.Sąlyga, apgailestaudamas, kad žmonės vis dar nepakankamai dėmesio skiria sveikai gyvensenai.

Potencialūs pacientai susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis yra tie, kurių arterinis kraujo spaudimas, cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje yra padidėję, taip pat turintieji antsvorio, širdžiai kenkia dažni stresai bei rūkymas.

„Nejudra – didžiausias žmonijos priešas. Fizinį darbą keičia sėdimas, įprastą bendravimą – virtualus, o judėjimą – pasyvus poilsis. Lietuviai nuo seno mėgsta riebiai ir daug pavalgyti, dažnai jų mityba būna neracionali, dėl to lietuviški mitybos įpročiai turi neigiamų pasekmių širdžiai. Visuomenė, rodos, teoriškai žino apie svarbiausias mirčių priežastis ir rizikos veiksnius, bet dažniausiai juos ignoruoja arba netiki jų svarba. Susirgęs pacientas nesugeba atpažinti  pirmųjų besivystančių miokardo infarkto požymių, painioja juos su kitomis ligomis: stuburo, skrandžio, plaučių ir t.t.“, – pagrindines skaudžių pasekmių priežastis vardijo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies aritmijų skyriaus vedėja, Lietuvos širdies asociacijos Klaipėdos skyriaus vadovė dr. Sigutė Norkienė.

Per vienuolika metų Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikų rengiami dviračių žygiai už sveiką širdį išpopuliarėjo – kasmet prie medikų jungiasi vis daugiau žmonių. Šiemet prie ligoninės darbuotojų ir jų šeimos narių, pacientų, jų artimųjų prisijungė studentai, miesto tarybos nariai, menininkai, su kuriais ligoninė draugauja du dešimtmečius, ir socialiniai partneriai bendrovė „Klaipėdos nafta“. Ši įmonė pasirašė paramos sutartį su Klaipėdos jūrininkų ligonine ir skyrė 10 tūkst. eurų įrangai, pagerinsiančiai širdies ligų diagnostiką, įsigyti.

 

 

Paskutinį kartą atanujinta 2016-09-26 15:27:39