Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Mediko knygoje – meilės prisipažinimas jūrai

IMG_9388  IMG_9586

Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje atidaryta Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus dr. Jono Sąlygos fotografijų paroda bei pristatytas nuotraukų albumas „Jūra nepozuoja“.

Tai duoklė dviem autoriaus meilėms: jūrai ir fotografijai. Taip trumpai galima apibendrinti J.Sąlygos fotografijų albumą. Knygoje spausdinama menkutė dalis J. Sąlygos archyvuose sukauptų kadrų, kuriuose įmažinta ta pati herojė ir mūza – Baltijos jūra. Nuotraukų nuotaiką puikiai apibudina jų autoriaus kurti tekstai. Ši knyga – puikus žmogaus, kurio profesija neturi nieko bendra su menais, kūrybiškumo pavyzdys.

„Vaikystėje skaptavau medinius laivelius, leidau juos pasroviui Luknės, kuri įteka į Dubysą, upeliu, vildamasis, kad šie mano rankų kūriniai pasieks ne tik marias, bet ir jūrą. Jūra žadino mano svajones. Norėjau tapti kapitonu. Ūgtelėjęs jai kūriau dainas. Vėliau pasirinkau gydytojo profesiją, tačiau karjeros ir gyvenimo kelias mane vis tiek atvedė prie jūros. Nuo namų – keliolika minučių dviračiu. Tik toks atstumas mus sieja, tad su žmona Jolanta dažnai ją lankome. Kol sutuoktinė skaito knygas, aš turiu laiko gėrėtis gamta. Jau kokį dešimtmetį kartu vežuosi ir fotoaparatą, kurio objektyvą nukreipiau į jūrą“, – apie naujo pomėgio atsiradimo istoriją prisiminė J.Sąlyga.

Jis pasakojo, jog tenka kantriai laukti tinkamos akimirkos, vienintelės bangos, ar saulės spindulio, debesies, ar paukščio, kol iš tūkstančių pavyksta padaryti ypatingą kadrą. Sutramdyti jūrą nuotraukoje nėra taip paprasta, nes ji – niekada nepozuoja.

„Fotografuodamas aš ją pamilau“, – prisipažįsta J.Sąlyga.

Knygos autorius neslepia, kad jam labai pravertė gerai žinomo Klaipėdos fotografo Vyto Karaciejus konsultacijos.

Pats menininkas patikino nesijaučiantis mokytoju, tačiau džiaugėsi galimybe padėti, patarti kūrybingam žmogui.

„Jis iš dalies yra ir menininkas, juk groja, dainuoja, matyt ir fotografija jam prikibo, kaip dar viena meno rūšis. Kaip matome, gana sėkmingai“, – patikino V.Karaciejus.

Albumui „Jūra nepozuoja“ autorius atrinko 60 fotografijų, kurioje jo mūza vis kitokia: rami, šėlstanti, raibuliuojanti, spindinti, raudona, lyg pripilta vyno, ar suputojusi, lyg būtų priberta skalbimo miltelių.

Kiekvieną nuotrauką palydi ir autoriaus emociją atspindintys tekstai.

Paprastai ir nuoširdžiai jūrą pristatantį albumą 500 tiražu išleido Sauliaus Jokužio leidykla – spaustuvė.

Jau vasarį su albumu „Jūra nepozuoja“ galės susipažinti ir platesnė auditorija, mat jis bus pristatytas Vilniaus knygų mugėje.

J.Sąlygos fotografijų paroda I.Simonaitytės bibliotekoje veiks iki vasario 9 dienos.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

 

Paskutinį kartą atanujinta 2015-01-16 14:27:05