Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE TERMINALINĖS BŪKLĖS PACIENTŲ LANKYMAS GALIMAS TIK TURINTIEMS GALIMYBIŲ PASĄ, BEI LAIKANTIS GRIEŽTŲ TAISYKLIŲ, KURIOS IŠSAMIAI APRAŠYTOS LIGONINĖS INTERNETINIAME PUSLAPYJE SKILTYJE "PACIENTŲ LANKYMO TVARKA" : https://www.jurlig.lt/pacientams-ir-lankytojams/pacientu-lankymo-tvarka/

 Menininkų gerumo sparnai apgobė ligoninę 25-ąjį kartą

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje tradicinės menininkų akcija įvyko 25-ąjį kartą. 28 menininkai ligoninei padovanojo 29 darbus.

Klaipėdos jūrininkų ligoninę tradicinės menininkų dovanos pasiekė 25-ąjį kartą. Pandemija nesutrukdė tęsti ir puoselėti šią gražią tradiciją Artėjant gražiausioms metų šventėms tapo įprasta, kad menininkai, nešini dovanomis, praveria Klaipėdos jūrininkų ligoninės duris, kur rengiama tradicinė advento popietė „Ant gerumo sparnų“. Šiemet 28 menininkai dalį savo kūrybos vėl nutarė įkurdinti ligoninėje. Ligoninės kolekciją papildė 29 nauji meno kūriniai.

„Nors pandemija diktuoja kitas sąlygas ir tenka ieškoti naujų sprendimų, kaip visus suartinti, tačiau graži tradicija tęsiasi. Už tai esame labai dėkingi Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkams. Jų darbai yra tarsi vilties ir gėrio spindulėlis, suteikaintis mums visiems jėgų ir atgaivos“, – sako Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga.

„Pasisveikinimas „sveiki“ dabar kaip niekada įgauna ypatingą reikšmę“, – pastebėjo Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė, padėkojusi medikams už triūsą tokiu sudėtingu laikotarpiu ir pasidžiaugė, kad menininkų entuziazmas dalyvauti tokias gražias tradicijas puoselėjančioje ir visoje Lietuvoje analogo neturinčioje akcijoje neslopsta. Kasment prisijungia vis naujų, jaunų menininkų, kurie supranta, kad ligoninėje, kaip niekur kitur, menas atlieka ypatingą savo funkciją ir yra labia arti žmogaus.

Per 25-erius metus Klaipėdos jūrininkų ligoninės palatas, fojė, kabinetus puošia arti  680 meno kūrinių, kuriuos įstaigai dovanojo per 130 Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus ir kitų menininkų.

Menininkų ir medikų draugystė prasidėjo 1996 m. po dailininkės Sofijos Kanaverskytės vizito naujai pastatytoje ligoninėje, kurios tuščios palatų sienos, žiūrint paciento-menininko akimis, jai pasirodė per daug niūros. Čia trūko jaukumo ir estetinį pasigėrėjimą sukeliančių objektų.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2021-12-22 15:57:37