Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS DRAUDŽIAMAS, IŠSKYRUS TERMINALINĖS BŪKLĖS PACIENTUS. NUTRAUKTOS VISOS VANDENS PROCEDŪROS FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS SKYRIAUS PACIENTAMS.

Menininkų ir medikų draugystė skaičiuoja 15 metus

img_4927Metų pabaiga Klaipėdos jūrininkų ligoninėje vainikuojama tradicine dailininkų akcija “Menininkai – pacientams” ir advento popiete “Ant gerumo sparnų”. Jau 15 metus Klaipėdos krašto dailininkai šiai gydymo įstaigai dovanoja savo darbų.

Sukvietė į popietę

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendruomenė renkasi į advento popietę. Per ją menininkai dovanoja savo sukurtų darbų.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga pasidžiaugė, kad šie metai – išskirtiniai, pasižymėję darbų gausa.

Ligoninėje suremontuoti keli skyriai, o kai kuriuose dar iki šiol triūsia statybininkai. Metai įsimintini ir tuo, kad įsigyta nemažai modernios medicinos įrangos. Ligoninės vyriausioji slaugytoja Natalija Kuchareva kolegoms ir jų artimiesiems palinkėjo sveikatos ir supratimo. Kunigas Saulius Stumbra pamokslui pasitelkė renginio “Ant gerumo sparnų” mintį.

“Jūs esate gerumo sparnai”, – kreipdamasis į medikus sakė kunigas. S.Stumbrai iš pacientų dažnai tenka girdėti pačius gražiausius ir šilčiausius dėkingumo žodžius, skirtus gydytojams ir slaugytojoms. “Kai mums skauda ir skausmas atrodo aukščiau mūsų, medikas būna tas žmogus, kuris nuramina, prikelia gyvenimui ir stato ant kojų”, – kalbėjo kunigas.

Apsikeitė dovanomis

Šiemet ligoninei Klaipėdos krašto menininkai padovanojo per 20 darbų. Peržiūrėdamas darbus Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arūnas Sakalauskas pastebėjo, kad per 15 metų pirmą kartą vienas darbas skirtas būtent ligoninės koplyčiai. Šį darbą padovanojo žinomas medalių kūrėjas Petras Gintalas iš Telšių.

Kaip pastebėjo A.Sakalauskas, tarp šiemet į akciją įsitraukusių menininkų nemažai tokių, kurie dovanojimo džiaugsmu su ligonine dalijasi ne pirmą kartą. Tačiau skolingi neliko ir medikai. Ligoninės bendruomenė jiems paruošė dovanų ir sudėjo po eglute. “Ten labai labai daug meilės”, – ligoninės vadovas atskleidė, ko tikėtis atidarius dovanų dėžes. Šventinė popietė buvo palydėta aktorės Virginijos Kochanskytės, dainininkės Giedrės Zeicaitės ir pianistės Vaivos Purlytės parengta ištrauka iš koncertinės programos apie Mykolą Kleopą Oginskį.

Erdvių darbams nepritrūks

Per 15 metų ligoninė sukaupė didžiulę kūrinių kolekciją, kurios galėtų pavydėti ne viena rimta meno galerija. Ji tampa maloniu atradimu pacientams ir jų lankytojams. Stebint, kaip gyvai medikai reaguoja į dovanojamus dailininkų darbus ir kaip plojimais palydi pažįstamas pavardes, akivaizdu, kad gerumo gestas praskaidrina jų kasdienybę. Menininkų darbai puošia ligoninės koridorius, palatas, diagnostikos ir gydytojų kabinetus. Per 15 metų padovanota daugiau kaip 400 įvairių meno kūrinių.

“Erdvių dar turime”, – juokėsi vyriausiasis gydytojas, paklaustas, ar per ilgą tradicijos gyvavimo laiką nepritrūks vietos tokiai darbų gausai. Graži akcija jau peržengė Klaipėdos ribas – menininkų dovanoti darbai puošia Jūrininkų ligoninės departamentus Palangoje ir Švėkšnoje. Tad dailininkų kūriniai džiugina pačius įvairiausius pacientus iš visos Lietuvos. Pacientų padėkos knygoje netrūksta šiltų gražių žodžių idėjos sumanytojams, menininkams ir ligoninės vadovams.

Viena pacientė po operacijos atsibudusi palatoje prieš akis pamatė baltą angelą. “Jis buvo lyg pranašas, padėjęs pamiršti skausmą ir iškęstas kančias”, – įspūdžiais padėkos knygoje pasidalijo moteris.

Paruošė staigmeną

J.Sąlyga prisiminė, kaip 1996 m. pavasarį sutikęs gerą pažįstamą dailininkę Sofiją Kanaverskytę pasiguodė, kad nors naujos ligoninės sienos išdažytos šviesiomis spalvomis, tačiau trūksta jaukumo. Ji pažadėjo padaryti taip, kad būtų šilčiau. Tačiau neprasitarė, kaip tai padarys”, – prisiminė vadovas. Dailininkės “paslaptis” išaiškėjo prasidėjus naujiems metams – su kolegomis ji surengė pirmąją akciją “Menininkai – pacientams”. Ligoninės vadovas įsitikinęs, kad pacientui daug jaukiau gulėti palatoje, kurios sienas puošia meno kūrinys. Maloniai nuteikianti aplinka padeda greičiau pasveikti.

Medikams taip pat lengviau dirbti šiltoje ir jaukioje aplinkoje. Tad vyriausiasis gydytojas dėkingas Klaipėdos krašto dailininkams ir Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkui A.Sakalauskui, kuris perėmė akcijos organizavimą iš savo pirmtakės S.Kanaverskytės. Po pirmojo dešimtmečio menininkų dovanoti darbai buvo sudėti į albumą “Ars Vitae”. Tokį albumą planuojama paruošti ir tradicijai perkopus antrąjį dešimtmetį.

Šie ligoninės vadovo planai tik patvirtina, kad jubiliejinė akcija dar neplanuoja išsikvėpti, o dailininkai ir toliau dalysis savo sukurtais darbais.

Papuoštų bet kurią galeriją

A.Sakalauskas pastebi, kad akcija kasmet būna vis kitokia: keičiasi menininkų pavardės, nesikartoja ir patys darbai. Tad per 15 metų sukauptų darbų gausa prilygsta muziejui. Dailininkai noriai dalyvauja akcijoje. Jai ruoštis pradeda dar vasarą. Kaip menininkai išrenka, kurį kūrinį dovanoti? Pasak A.Sakalausko, dailininkai iš savo darbų išrenka tinkamiausius pagal nuotaiką, emociją, spalvą ar darbo temą. Žodžiu, dovanoja tokius, kurie dvelktų optimizmu ir šviesa. Klaipėdos krašto menininkai puoselėja minčių, kad ligoninės ekspoziciją reikėtų truputėlį atnaujinti, kai kuriuos darbus pakeisti naujais.

Pirmininkas pasakojo, kad ligoninėje gydęsi dailininkai, apžiūrėję eksponuojamus darbus, vėliau dalijasi mintimis, kad kuriam nors darbui tinkamesnė būtų kita vieta arba siūlo, kokius paveikslus reikėtų sukeisti. “Menininkų dovanoti darbai puikiausiai galėtų papuošti bet kurią pasaulio galeriją, nes tarp jų daug profesionalių kūrinių. Dovanojate labai rimtus darbus – ne vienas taip atsiliepia pervertęs ligoninės išleistą leidinį”, – pasakojo A.Sakalauskas.

Pasak jo, menininkai gyvena dėl kitų, tad noras dalytis, kurti jaukią aplinką jiems yra natūralus.

Meno nebūna per daug

Menininkų rengiamoje akcijoje ne pirmą kartą dalyvauja klaipėdiečiams puikiai pažįstamas ilgametis Jūros šventės dailininkas Anatolijus Klemencovas. “Puiki idėja. Meno niekada nebūna per daug, ypač ligoninėje”, – taip menininkų ir medikų bendradarbiavimą įvertino A.Klemencovas. Idėjos iniciatorė S.Kanaverskytė prisiminė jai patikusį gerų darbų palyginimą su aidu. “Pasakai žodį, ir atsikartoja aidas. Padarai gerą darbą, ir jis kažkur atsikartoja. Padarai dovaną, ir gerumas atgal sugrįžta”, – apie neišblėstantį entuziazmą, prisidedant prie akcijos atsiliepė dailininkė.

Dovanoja gyvenimo jausmą

“Kai matai palatas, kabinetus ar koridorius puošiančius darbus, jauti gyvenimą”, – apie meno įtaką darbui atsiliepė kardiologė Aldona Dragašienė. Gydytojos manymu, gyvybingi ir nuotaikingi menininkų kūriniai negali palikti abejingų. Jais pasidžiaugia ir pacientai. A.Dragašienė prisiminė, kaip naujai pastatytoje ligoninėje gydėsi dailininkė, kuri, pamačiusi tuščią sieną, neiškentė ir brūkštelėjusi paveikslą, pakabino jį ant sienos.

Menu besidominčios kardiologės pastebėjimu, kai kurie dailininkų dovanoti darbai yra ypač vertingi. Ji spėjo, kad padovanoti savo kūrinį, į kurį įdėta daug minčių, širdies nėra lengva. “Nuo tokių darbų jauku ligoninėje. Pacientai taip pat pastebi, kad nėra tuščių ir niūrių sienų”, – sakė A.Dragašienė. Kardiologės draugystė su dailininkais jau peržengė ligoninės duris – didesnę jų dalį puikiai pažįsta ne tik iš dovanojamų darbų. Gydytoja lankosi jų parodose, seka kūrybos kelią.

Tapo lyg giminės

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Nijolė Šostakienė juokėsi, kad nuo akcijos pradžios jos su darbo kabinetą puošiančia dailininke Angelina Banyte tapo itin artimos. “Su dailininke tapome lyg giminės. Kaskart malonu su ja susitikti”, – pastebėjo gydytoja. N.Šostakienės manymu, dovanojami menininkų darbai padeda lavinti ir medikų skonį, supratimą apie meną. Kūriniai turi ir kitokį poveikį – sukeldami jausmus, didina gydytojų jausmingumą bei atjautą.

Pacientai skyriaus personalo taip pat mėgsta klausinėti apie menininkų darbus, teiraujasi, ką šie vaizduoja ir nuoširdžiai džiaugiasi. “Visada vertinau dailę. Ji yra žmogaus sielos išraiška – to, kuris tapo, ir to, kuris žiūri”, – įsitikinusi N.Šostakienė. Ginekologijos ir endoskopinės ginekologijos skyriaus vyriausioji slaugytoja Angelė Musninkienė mano, kad po operacijos palatoje pabudusiai pacientei daug maloniau žiūrėti į priešais pakabintą paveikslą nei į tuščią sieną.

“Nuostabi akcija ir puiki idėja. Gražu, šilta ir malonu pažiūrėti”, – gerų žodžių akcijai negailėjo medikė.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-01-21 22:07:18