Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Ministras nuteikė taupiems metams

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis

Su Vakarų Lietuvos medicinos įstaigų administratoriais susitikęs sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pristatė pagrindines šių metų gaires: gyventi taupiai, labiau atsigręžti į pacientą, PSDF pinigus naudoti atsakingai ir skaidriai.

Kovo 18 dieną Klaipėdos jūrininkų ligoninėje rinkosi Klaipėdos ir Šiaulių teritorinių ligonių kasų atstovai, šio krašto savivaldybių gydytojai, ligoninių, PSPC vadovai, visuomenės sveikatos biurų atstovai, SAM vyriausieji specialistai Klaipėdos kraštui.

Į susitikimą, kuriame siekta aptarti regioninės sveikatos priežiūros perspektyvas ir 2014 metų veiklos prioritetus atvyko sveikatos apsaugos ministras V.P.Andriukaitis, viceministrai Gediminas Černiauskas ir Jadvyga Zinkevičiūtė, ministro patarėjai Inga Preikšienė ir Arvydas Skorupskas, ministerijos ES paramos skyriaus vedėja Kristina Auruškevičienė.

V.P. Andriukaitis pristatė planus, kaip racionaliai naudoti PSDF biudžeto lėšas, optimizuoti įstaigų patiriamas išlaidas, kad turimi finansiniai ištekliai būtų kuo efektyviau panaudoti kokybiškai ir prieinamai pacientų sveikatos priežiūrai užtikrinti.

Ministras suabejojo, ar iki šiol pinigai iš tiesų naudoti racionaliai. Atlikus vieną kitą analizę nustatyta, kad kai kurie medikai sugeba dirbti ne 2-3, bet 7-8 darbovietėse, o jų gaunamas atlygis per mėnesį kai kur siekia netgi 40 tūkst. Lt. Kai kuriose ligoninėse dirba specialistai, kurie nalabai ką gali ten nuveikti, nes ligoninės neturi tam tikrų licencijų ar įrangos.

V.P. Andriukaitis išsakė priekaištų ir dėl prasto pacientų aptarnavimo. Žmonės, negaudami realios pagalbos, siuntinėjami nuo vieno specialisto pas kitą, mėnesių mėnesiais laukia eilėse.

Ministras jau ėmėsi priemonių, kad eilės būtų sureguliuotos taip, kad ūmios ligos atveju pacientas pas šeimos gydytoją patektų kreipimosi dieną, o paūmėjus lėtinei ligai pas šeimos gydytoją ar kitą pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros specialistą – per 5 kalendorines dienas.

Tikimasi, kad efektyviau pacientų srautus suvaldyti, bei greičiau ir kokybiškiau suteikti pagalbą pavyks pradėjus šalyje veikti tam tikrų sričių klasteriams.

Puikiu pavyzdžiu šioje srityje yra Klaipėdos jūrininkų ligoninė, kurioje nuo vasario veikia Ūminio galvos smegenų insulto diagnostikos ir gydymo centras. Čia pagalba, ištikus ūminiam galvos smegenų insultui, teikiama visos Vakarų Lietuvos gyventojams.

Susirinkusiems sėkmingo centro veikimo rezultatus pristatęs Klaipėdos jūrininkų ligoninės Neurologijos skyriaus vedėjas Robertas Urbutis neslėpė, kad modernaus insultų gydymo srityje darbas tapo dar aktyvesnis. Šiemet ligoninėje dėl insulto jau gydyti 77 pacientai, atliktos 27 sisteminės intraveninės trombolizės, 3 trombektomijos. Insulto centro veikla yra laikoma efektyvi, jei per metus atliekama ne mažiau nei 16 trombolizių ir gydoma ne mažiau nei 200 insultą patyrusių ligonių.

Nors Ūminio miokardo infarkto su ST segmento pakilimu klasteris Jūrininkų ligoninėje pradės veikti tik nuo balandžio 1-osios, jau dabar kardiologai sulaukia akivaizdžiai daugiau pacientų. Ligoninės I kardiologijos skyriaus vedėja, SAM vyriausioji kardiologė Klaipėdos kraštui dr. Dalia Jarašūnienė susitikime sakė, kad šiais metais hospitalizacija dėl ūmaus miokardo infarkto ligoninėje padidėjo 19 proc.

Ministras pasidžiaugė Jūrininkų ligoninės medikų darbo rezultatais ir žvelgdamas į perspektyvą tiki, kad ateityje sumažės mirtingumas ir invalidizacija dėl širdies ir kraujagyslių ligų.

Susitikime apie sveikatos priežiūros vizijų ir strategijų įgyvendinimo galimybes taip pat kalbėjo Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas, prof. Vinsas Janušonis, apie pagalbą traumų atvejais Vakarų Lietuvoje — Klaipėdos respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kundrotas.

 

Jolanta Juškevičienė
Viešųjų ryšių specialistė
VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė
tel. 8 46 491191
mob. tel. 8 698 50451
el.p. jolanta.juskeviciene@jurlig.lt

Paskutinį kartą atanujinta 2014-04-23 12:50:11