Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Медична допомога українцям

Medicinos pagalba ukrainiečiams

Atmintinė skelbiama lietuvių, anglų, ukrainiečių bei rusų kalbomis.  Atmintinę rasite čia.

Mirė buvęs ligoninės vadovas V. Meilė

1935 - 2014

1935 – 2014

Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir uostamiesčio medikų bendruomenė neteko kolegos. Kovo 18-osios rytą mirė buvęs ilgametis Jūrininkų ligoninės vadovas Vladimiras Meilė. Už lango bundantis pavasaris nepadėjo laimėti kovos su liga, kovos dėl gyvenimo.

V. Meilė gimė 1935 metų vasario 12 d. Tauragės rajone, darbininkų šeimoje. 1939 metais kartu su tėvais persikėlęs gyventi į Kauną čia baigė vidurinę mokyklą, įstojo į Kauno medicinos institutą.

Jį baigęs 1961 m. pagal paskyrimą atvyko dirbti į Klaipėdos vaikų ligoninę gydytoju chirurgu, vėliau dar teko dirbti chirurgu Klaipėdos ir Kauno geležinkeliečių ligoninėse.

Nuo 1965 m. V. Meilė rūpinosi jūrininkų sveikata. Dirbo žvejybiniame laivyne vyresniuoju gydytoju chirurgu.

1969 metais buvo paskirtas Klaipėdos žvejų ir jūros transporto darbuotojų ligoninės poliklinikos vedėju, o lygiai po dešimtmečio tapo ligoninės vyriausiuoju gydytoju. Net ir dirbdamas vadovaujamą darbą jis niekada neprarado chirurgo kvalifikacijos.

Tuo metu Klaipėdoje daugėjo jūrinių įmonių, ligoninė pradėjo teikti medicinos pagalbą 48 tūkst. gyventojų, tai sudarė beveik pusę visų miesto dirbančiųjų. Brendo didžiulė problema – naujos ligoninės statyba.

Šios iniciatyvos ėmėsi V. Meilė. Jis padėjo ir kertinį naujos dabartinės Jūrininkų ligoninės akmenį. V. Meilė ligoninei vadovavo iki 1992 metų, vėliau dirbo poliklinikos chirurginių kabinetų vedėju, o pastaruoju metu – Jūrininkų ligoninės Jūros medicinos poskyryje, kur, kaip ir karjeros pradžioje, rūpinosi laivyno darbuotojų sveikata.

Keitėsi laikai, keitėsi santvarkos. Visokiais laikais V. Meilei teko pabūti vadovu. Valdžioms lankstytis jis nemėgo, tačiau žmonėms buvo geras. Kolegos jį mena kaip sąžiningą ir principingą, nė prie vienos valdžios neišdavusį ir nepardavusį. Tai buvo žmogus, kuriam niekada nereikėjo jokios pagalbos – viską stengdavosi padaryti pats ir niekam netapti našta.

Pakankamai uždaras aplinkiniams, jis atsiverdavo savo šeimai, kuri teikė ir daug džiaugsmo, ir sunkių išgyvenimų. Taip nutiko, kad per vienerius metus V. Meilei teko atsisveikinti ir su žmona Elena, ir su sūnumi. Netektys sunkiai prislėgė, tačiau atsitiesti padėjo dukters ir žento, taip pat medikų, šeima bei anūkas. Jį, mirus sūnui, V. Meilė užaugino. Anūkas tapo gydytojo gyvenimo paspirtimi ir pasididžiavimu.

Šiandien tariame ilgamečiam savo kolegai sudie. Mes džiaugiamės gyvenimo suteikta proga jį pažinti ir kartu dirbti.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendruomenė

 

Velionis bus pašarvotas kovo 19 d. 15.30 val. Šv. Kazimiero bažnyčios laidojimo namuose (Kretingos g. 40, Klaipėda).

Laidotuvės vyks kovo 20 d. Į Lėbartų kapines 15 val. bus atvežta urna su velionio palaikais.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-04-23 12:48:46