Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Naujausia įranga  – ES lėšomis

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje galvos smegenų kraujotakos ligų diagnostikai ir gydymui atsivėrė dar geresnės galimybės – į talką profesionalams stoja moderniausia įranga.

Baigiasi Europos regioninės plėtros fondo finansuojamas projektas „Galvos smegenų kraujotakos ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų prieinamumo bei kokybės plėtojimas ir tobulinimas“. Klaipėdos jūrininkų ligoninė jame dalyvavo kaip vienas iš penkių šalies insultų klasterių.

Projekto tikslas – užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimui būtiną infrastruktūrą, įsigyjant galvos smegenų insulto diagnostikai ir gydymui reikalingą medicinos įrangą – kompiuterinės tomografijos aparatą ir angiografinę sistemą, kurių vertė – beveik 2,4 mln. eurų.
Medikai džiaugiasi, kad naujausios kartos įranga viskuo yra pranašesnė už turėtąją. Įsigytas kompiuterinis tomografas yra 256 sluoksnių.

„Atsiveria tikrai plačios tyrimų galimybės, trumpėja tyrimo ir apšvitos laikas, kas svarbu ir pacientui, ir medikui“ – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja Giedrė Kviecinskienė

Visiškai naujos kokybės įranga džiaugiasi ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas gydytojas kardiologas Aurimas Knokneris. „Jei kas klausia, kuo naujasis angiografas pranašesnis už senąjį, atsakau – viskuo. Pirmiausia jis yra skaitmeninis. Angiografas yra tik viena insulto klasterių plėtros dalis. Universali angiografinė sistema leidžia ir diagnostines, ir gydomąsias procedūras atlikti bet kuriai kūno daliai, kur yra kraujagyslių. Sistemoje yra skirtingi protokolai, skirti širdžiai, kaklui, galvai, kojų kraujagyslėms“, – sako skyriaus vedėjas.

Nors įranga buvo įsigyta iš 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos, nemažai prie šio projekto įgyvendinimo prisidėjo ir pati ligoninė skyrusi kelias dešimtis tūkstančių eurų remonto, senosios įrangos išmontavimo darbams,  apsaugos priemonių, papildomų sistemų įsigijimui.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

 

 

 

Paskutinį kartą atanujinta 2018-10-24 09:44:06