Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS DRAUDŽIAMAS, IŠSKYRUS TERMINALINĖS BŪKLĖS PACIENTUS. NUTRAUKTOS VISOS VANDENS PROCEDŪROS FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS SKYRIAUS PACIENTAMS.

Nuo liepos atnaujinama išankstinė pacientų registracija

Klaipėdos jūrininkų ligoninė vis labiau atsiveria pacientams ir stengiasi grąžinti į prieš karantiną buvusias pacientų konsultavimo bei gydymo apimtis. Nuo liepos 1 d. vėl veiks išankstinė pacientų registracijos sistema, jau dabar didžiąja dalimi atnaujintos planinės konsultacijos, tyrimai, ambulatorinė reabilitacija, tačiau bendrai tvarkai ligoninėje lieka griežti apribojimai.

Lankymas draudžiamas, kaukės privalomos

Nors nuo 2020 m. birželio 17 dienos šalyje atšaukiamas karantinas dėl COVID–19, tačiau lieka Valstybės lygio ekstremali situacija. Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, siekiant saugoti pacientus ir darbuotojus, vis dar bus taikomi saugumui būtini ribojimai: draudžiamas pacientų lankymas, prioritetas teikiamas nuotolinėms ambulatorinės konsultacijoms, neatliekami kai kurie planiniai tyrimai.

Atvykstantys planinėms konsultacijoms ar hospitalizacijai turės laikytis nurodyto laiko, negalės iš karto patekti į ligoninės patalpas, pirmiausia turės laukti lauke įrengtose palapinėse – laukiamuosiuose,  privalės dėvėti apsaugines kaukes, bus matuojama temperatūra, į ligoninės vidų lydintys asmenys bus įleidžiami tik išimtinai, kai pacientui reikalinga priežiūra.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje jau kuris laikas atnaujintos medicinos pagalbos paslaugos: ambulatorinės konsultacijos, planinė hospitalizacija, medicinos komisija jūrininkams, nuo birželio 17-osios – mokymai jūrininkams, nuo birželio 22-osios – ambulatorinė reabilitacija.

Susisieks su registruotais pacientais

Nuo liepos 1 d. bus grąžinta ir išankstinė registracija pas gydytojus specialistus. Net ir tada vis dar galios ir prioritetine išliks nuotolinė konsultacija.

Kardiologinės intervencinės radiologijos dienos stacionaras, kuriame atliekamos planinės širdies kraujagyslių diagnostikos ir gydymo procedūros, jau kurį laiką yra atnaujinęs savo veiklą. Prieš karantiną registruotiems žmonės perkeliami ir derinami nauji tyrimų laikai, nauji pacientai registruojami iki karantino galiojusia tvarka – dėl jų į skyrių turi kreiptis kardiologas arba vidaus ligų gydytojas.

Atnaujinti radiologiniai tyrimai

Ligoninės radiologijos skyriuje taip pat atnaujinti tyrimai, atliekamos kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tyrimai, kraujagyslių echoskopijos.

Nuo liepos 1 d. ligoninėje bus atnaujintas ir kaulų tankio tyrimai, taip pat endoskopijos, bronchoskopijos, cistoskopijos. Kol kas ne ligoninės pacientams nebus atliekami kontrastiniai radiologiniai tyrimai, taip pat planinės kolonoskopijos.

Kompiuterinio tomografo, magnetinio rezonanso tyrimams, širdies stimuliatoriaus patikrai prieš karantiną užsiregistravę žmonės sulauks skambučio, jiems bus paskirtas naujas laikas.

Grąžinamos vandens procedūros

Nuo birželio 22 d. pradedamos teikti ambulatorinės reabilitacijos paslaugos – gydytojo reabilitologo konsultacija, elektroterapija, ergoterapija, kineziterapija, o nuo liepos 1 d. – ir vandens procedūros (vertikalios vonios).

Bus teikiama ir nuotolinė reabilitacija, kuri gali padėti pacientams, kuriuos vargina nugaros bei kaklo skausmai, potrauminiai reiškiniai, taip pat tiems, kurie dėl fizinių apribojimų  negali išeiti iš namų. Pacientai ir juos slaugantys asmenys gali gauti gydytojo reabilitologo, kineziterapeuto, psichologo, socialinio darbuotojo konsultacijas.

Medikai įsitikinę, kad reabilitacija nuotoliniu būdu, naudojant skirtingas ryšio priemones, ne tik įmanoma, bet ir turi bent keletą privalumų: pacientams nereikia vykti į gydymo įstaigą, sutaupomas laikas, kelionės išlaidos, išvengiama rizikos susirgti užkrečiamomis ligomis.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

 

 

 

 

 

 

 

Paskutinį kartą atanujinta 2020-06-18 17:42:18