Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Nuo ligoninės sienų žvelgia Lietuvos valdovai

      

Klaipėdos jūrininkų ligoninės galerijoje atidaryta žinomos uostamiesčio dailininkės, scenografės ir pedagogės Sofijos Kanaverskytės darbų paroda „Lietuvos valdovai“, skirta Lietuvos 100-mečiui.
2015 metais savo kelionę per Lietuvą pradėjusi paroda pasiekė ir Klaipėdos jūrininkų ligoninę. Aštuonerių metų dailininkės darbo rezultatas – 13 į bažnytines vėliavas panašių tekstilės darbų, kuriuose aplikavimo ir siuvinėjimo būdu – Lietuvos valdovai ir mums žinomos garsios jų moterys – karaliaus Mindaugo žmona Morta ir Žygimanto Augusto žmona Barbora Radvilaitė.
„Tai apibendrinti valdovų atvaizdai, juose nesiekiau portretinio panašumo. To ir neįmanoma, naudojant dekoratyvinio aplikavimo techniką. Audinių skiautėmis, mezginiais, spalvotomis ir auksinėmis juostelėmis, karoliukais, siuvinėjimu norėjau atskleisti istorinės prabangos spindesį. Kaip teatre paprastomis priemonėmis „apgaunamas“ žiūrovas, taip ir čia kūriau menamą istorinę tiesą. Siekiau dekoratyvaus poetiškumo, spalvinio charakterių perteikimo, taiklaus detalės panaudojimo. Ši paroda – mano giesmė didingai Lietuvos praeičiai. Tai noras išreikšti meilę Lietuvai, kurios praeities garbę bando savintis kaimynai. Taip aš kovoju už LIETUVĄ“, – sako S.Kanaverskytė.

Baigusi studijas Valstybiniame dailės institute, savo kūrybinę veiklą S.Kanaverskytė pradėjo Panevėžio dramos teatre dailininkės-statytojos pareigose. Po to sekė darbas Vilniaus Jaunimo teatre, vėliau – Klaipėdos dramos teatre. Dailininkė yra kūrusi scenografijos ir kostiumų projektus spektakliams ir kituose Lietuvos teatruose. Iš viso jos biografijoje daugiau kaip 80 scenografijos projektų įvairiose scenose, įvairiems spektakliams. Be teatrinės veiklos, menininkė yra surengusi apie 30 personalinių parodų, kuriose eksponavo dekoratyvinės tekstilės, tapybos, piešimo, dizaino ir teatrinio meno grafinius darbus.
S.Kanaverskytė yra daugiau nei du dešimtmečius trunkančios menininkų ir ligoninės draugystės bei akcijos „Menininkai – pacientams“ iniciatorė. Ligoninei menininkė yra padovanojusi 17 savo kūrybos darbų.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2018-09-10 09:53:48