Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS GALIMAS TIK TURINTIEMS GALIMYBIŲ PASĄ, NEIGIAMĄ PGR TESTĄ BEI LAIKANTIS GRIEŽTŲ TAISYKLIŲ, KURIOS IŠSAMIAI APRAŠYTOS LIGONINĖS INTERNETINIAME PUSLAPYJE SKILTYJE "PACIENTŲ LANKYMO TVARKA" : https://www.jurlig.lt/pacientams-ir-lankytojams/pacientu-lankymo-tvarka/

Palangoje – modernus slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

Egidijaus JANKAUSKO nuotrauka

Egidijaus JANKAUSKO nuotrauka

Klaipėdos jūrininkų ligoninės (KJL) Palangos departamente pernai po remonto vėl atidarytas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius nestokoja pacientų – čia nori gydytis ne tik palangiškiai, bet ir klaipėdiečiai. Šiuo metu yra susidariusi net eilė norinčiųjų patekti į šį skyrių. Ir nenuostabu, nes tokio aukšto lygio slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas, kokios teikiamos Palangoje, gali pasiūlyti reta ligoninė.

Pernai 20 metų sukaktį paminėjęs KJL Palangos departamentas užbaigė Europos Sąjungos (ES) remiamą projektą, kurio metu už 2,7 mln. litų ES paramos lėšų buvo iš pagrindų atnaujinti Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo bei Priėmimo – skubios pagalbos skyriai.

Atitinka europinius standartus

“Pagrindinis mūsų tikslas buvo sudaryti pačias geriausias sąlygas pacientams, kad atvykę pas mus, jie jaustųsi patogiai, būtų apsupti dėmesio ir pagarbos. Į Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių, kuriame teikiamos ir paliatyviosios slaugos paslaugos, patenka ypač sunkiai sergantys pacientai, kurių gydymas ir slauga tęsiasi iki 120 dienų. Kasmet šiame skyriuje gydoma apie 400 žmonių“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga. Slaugos skyriuje pernai buvo įrengtos erdvios palatos su autonomine ventiliacija ir kondicionavimu, neįgaliesiems pritaikytais sanitariniais mazgais, stacionariniais ligonių pakėlikliais, deguonies tiekimo ir personalo iškvietimo sistemomis. Iš ES paramos panaudojus 1, 06 mln. litų įsigytos modernios medicininės slaugos priemonės ir medicininė aparatūra. Po rekonstrukcijos skyrius tapo vienas iš moderniausių Vakarų Lietuvoje ir atitinka europinius standartus. Skyriuje gydomi Palangoje ir Klaipėdoje gyvenantys pacientai nukreipti šeimos gydytojo Pasak Palangos departamento vadovo R. Kirstuko, pernai už ligoninės lėšas – 690 tūkst. litų departamente taip pat buvo įrengti nauji liftai, kompiuteriniai tinklai, rekonstruotos bendro naudojimo patalpos, įsigyti baldai ir kitas inventorius. Svariai prie ligoninės veiklos prisidėjo ir Palangos miesto savivaldybė, projektui įgyvendinti skyrusi 285 tūkst. litų bei finansuodama ligoninėje vykdomas sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimo programas.

Jaučiasi kaip namuose

Palangos departamento Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius labiau primena jaukią sanatoriją, o ne ligoninę, kurioje slaugomi sunkūs, dažniausiai vyresnio amžiaus ligoniai po insultų, infarktų, traumų, sudėtingų operacijų, iškankinti onkologinių ir kitų ligų. Šviesios, erdvios palatos, kuriose ligoniai guli tik po 2-3, paveikslais išpuošti koridoriai, kineziterapijos, masažo kabinetai. Net specifinio slaugos įstaigų kvapo čia nėra. O skyrius pilnutėlis – užimtos visos 50 lovų.

Egidijaus JANKAUSKO nuotrauka

Egidijaus JANKAUSKO nuotrauka

„Jau antrą kartą atvažiuojame gydytis į Palangą. Buvome ir pernai beveik 4 mėnesius. Vyras patyręs jau kelis insultus ir infarktą. Jis buvęs jūreivis, 50 metų darbo jūroje atėmė sveikatą. Nors sunku važinėtis į Palangą, bet verta. Jaučiamės čia kaip namuose. Vyro sveikata po truputį stiprėja, jis jau gali atsisėsti lovoje, pats valgo, kalba. Čia labai gera priežiūra, žmogiškas dėmesys ligoniui ir didelė pagalba artimiesiems“,- pasakojo klaipėdietė Valentina Simionenka, nesitraukianti nuo vyro Viktoro lovos.

Kartu su vyru sveikatą pastiprinti atvykusi garbaus amžiaus ponia Albina iš Klaipėdos taip pat negailėjo gerų žodžių skyriaus darbuotojoms:“ Švelnios, draugiškos, rūpestingos. Aukščiausia klasė“,- gyrė moteris.

„Mane prispaudė senatvinės ligos. Esu patenkintas aptarnavimu, priežiūra, taikomos inhaliacijos ir kitos procedūros“, – kalbėjo palangiškis, buvęs pedagogas Marijonas Jovaiša. Beje, Slaugos skyriuje palata skirta ir labai sunkiai sergančių ligonių artimiesiems, kurie nori budėti prie sergančiojo iki paskutinės jo gyvenimo minutės.

Atgauna jėgas

Egidijaus JANKAUSKO nuotrauka

Egidijaus JANKAUSKO nuotrauka

“Slaugos paslaugų poreikis, ypač Palangoje, yra didelis. Senatvėje nemažai žmonių persikelia gyventi į kurortą, kur ramybė ir tyras oras, vaikai nuperka butus. Jaunimas išvažiuoja, daugėja vyresnio amžiaus žmonių. Daug vienišų, ligotų“, – pasakojo Bendrosios terapijos skyriaus vedėja Laimutė Ežerinskienė. Anot jos, labai gerai, jog Slaugos skyrius yra ligoninės stacionaro sudėtyje, todėl diagnostikos ir gydymo galimybės yra labai didelės. „Gauname pačius sunkiausius pacientus ir reikia įdėti labai daug darbo, kad palengvinti žmogaus kančias arba pastatyti jį ant kojų“, – sakė L. Ežerinskienė. „Jaunų pacientų sulaukiame nedaug, daugiausia – vyresnio amžiaus. Širdies ir kraujagyslių, onkologinės, senatvinės ligos, traumos – tai vyraujančios mūsų pacientų ligos. Labai džiugu, kuomet pavyksta pasiekti gerų rezultatų. Nekalba, nevaikšto po insulto pacientė, o po kiek laiko jau vaikštančią išsiunčiame į reabilitaciją. Tokių atvejų turime ne vieną. Aišku, tenka ir skaudžių dalykų regėti, kai senatvėje žmonės lieka niekam nereikalingi. Padedame, kiek galime“,- pasakojo vidaus ligų gydytoja Svetlana Raudienė. Slaugos skyriaus pacientai, kurie nėra sunkios ligos prikaustyti prie lovos, lanko kineziterapijos, ergoterapijos užsiėmimus ir tai, anot medikų, fiziškai ir emociškai pacientams yra labai svarbu.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-01-21 22:37:31