Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Palangoje – naujas rentgeno aparatas

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKlaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris vėl atvėrė atsinaujinęs bei itin modernia aparatūra praturtėjęs rentgeno diagnostikos kabinetas. Atnaujinta ne tik aparatūra, bet ir patalpos. Jos suremontuotos bei įrengtos pagal šiuolaikinius reikalavimus – aparatūra bus sujungta su gydytojų kabinetais, tad medikai galės labai operatyviai teikti konsultacijas.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga pabrėžė, jog naujosios įrangos palangiškiai laukė jau seniai. „Mūsų tikslas – teikti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas. Atkreiptinas dėmesys, jog naujasis rentgeno aparatas pasitarnaus ne tik vietos gyventojams, bet ir kurorto svečiams, kurių itin gausiai atvyksta vasaros metu“, – sakė J. Sąlyga.

Ligoninės Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas, vertindamas naująją aparatūrą, pabrėžė, jog jos privalumus pajus tiek medikai, tiek pacientai. „Naujos kartos rentgeno aparatas yra kompiuterizuotas, suteikiantis labai ryškų, aiškų vaizdą. Svarbu ir tai, kad ši moderni aparatūra mažiau apšvitina pacientą. Jei kalbėtume vaizdžiai, galėtume sakyti, jog iš seno modelio „Zoporožiečio“ persėdome į naują „Mercedesą“, – sakė R. Kirstukas.

Pasak Palangos ligoninės vadovo, per metus kurorto gydykloje atliekama 11 tūkst. rentgeno tyrimų. „Dabar turime ypatingas galimybes atlikti juos kokybiškai“, – sakė R. Kirstukas.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė, kad kurorto ligoninė įsigijo naują rentgeno aparatą bei pabrėžė, jog labai svarbu turėti modernią aparatūrą, su kuria galima tiksliau nustatyti diagnozę bei geriau padėti ligoniui. „Anksčiau to labai trūko – modernios aparatūros pasigesdavo ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai. Ligoninės veikla labai džiugina – gydykla renovuojama, praturtinama naujais technologiniais įrengimais. Džiugu, kad Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vyriausiais gydytojas J. Sąlyga ir Palangos gydyklos vadovas R. Kirstukas labai ženkliai prisideda, kad ši ligoninė būtų Palangos vizitinė kortelė“, – sakė Š. Vaitkus.

Naujojo skaitmeninio rentgeno aparato vertė – 0,5 mln. litų, dar kone antra tiek lėšų prireikė tinkamai parengti bei pritaikyti kabinetus. „Palangai negaila“, – šypsojosi J. Sąlyga.

Didžioji dalis – maždaug 70 proc. – reikiamų lėšų skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, likusieji – Klaipėdos Jūrininkų ligoninės lėšos.

Informacijos šaltinis: VE

Paskutinį kartą atanujinta 2014-01-21 22:22:58